English
یکشنبه، ۱۰ مهر ۱۴۰۱, ۲۰:۲۱
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

تعمیرات اساسی نیروگاه‌ها تا پایان اردیبهشت تمام می‌شود

تعمیرات اساسی نیروگاه‌ها تا پایان اردیبهشت تمام می‌شود
معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر گفت: اقدامات لازم برای افزایش تولید برق آغاز شده و تعمیرات اساسی تمام نیروگاه‌ها تا پایان اردیبهشت تمام می‌شود.

صبا به نقل از خبرگزاری مهر، احداث تعداد زیادی نیروگاه جدید برای تأمین برق ساعات محدودی در طول سال که اوج بار را داریم، توجیه اقتصادی ندارد و سعی ما بر این است که با همکاری بخش‌های مختلف مصرف از جمله صنایع، ساعات فعالیت و تعمیرات اساسی سالیانه آنها را جابه‌جا کنیم. اقدامات لازم برای افزایش تولید برق تقریباً از ابتدای دولت جدید آغاز شده و تعمیرات اساسی تمام نیروگاه‌ها نیز تا پایان اردیبهشت به اتمام می‌رسد.

به منظور کنترل مشترکان به ویژه پرمصرف‌ها، تا به امروز حدود ۷۰۰ هزار کنتور هوشمند برای مشترکان صنعتی، کشاورزی و پرمصرف خانگی نصب شده؛ طرح برق امید نیز همچنان فعال است و مشترکان خوش مصرف می‌توانند با رعایت الگوی مصرف از آن بهره ببرند.

آقای اله داد به مشترکان توصیه کرد که از وسایل برقی دارای کیفیت و بهره وری بالاتر استفاده کنند؛ از جمله لامپ‌ها که به مرور از پرمصرف به کم مصرف تبدیل شده‌اند و اکنون بهترین نوع آن‌ها، لامپ‌های فوق کم مصرف یا SMD هستند. سایر وسایل برقی نیز باید با کد انرژی مناسب باشند و در زمان درستی از آن‌ها استفاده کرد تا بهینه‌سازی مصرف صورت گیرد.

طبق بررسی شرکت توانیر، رشد متعارف سالانه مصرف برق در جهان، ۲ تا ۳ درصد است، اما در ایران معمولاً رشد ۵ درصد را داریم. موضوعی که معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر، علت آن را ارزانی برق در ایران می‌داند که در گروه‌های مختلف مثل مدارس، مساجد و کشاورزی تخفیف‌هایی را شاهد هستیم و روشنایی معابر شهرها و خارج شهرها نیز تقریباً رایگان است.

کد خبر:5485691
۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۱۵:۵۰

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.