English
پنج شنبه، ۱۴ مهر ۱۴۰۱, ۰۵:۱۴
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

وزارت نیرو سازمان‌های متخلف در مصرف برق را جریمه کند

وزارت نیرو سازمان‌های متخلف در مصرف برق را جریمه کند
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: دستورالعمل وزارت نیرو برای مدیریت مصرف برق در ادارات باید ابلاغ و براساس آن نهادهای دولتی مورد بازخواست قرار گرفته و در صورت تخلف، جریمه و در نهایت با قطعی برق مواجه شوند.

صبا به نقل از تسنیم، مجتبی رضاخواه، عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: مدیریت مصرف برق در ادارات و ارگان های دولتی در شرایط فعلی ضرورت دارد.

وی افزود: وقتی از مردم و صنایع می خواهیم در زمان اوج بار مصرف برق مصارفشان را به گونه‌ای مدیریت کنند که کشور با قطعی برق رو به رو نشود، طبیعی است که از ارگان ها و مدیران دولتی انتظار بیشتری برای درست مصرف کردن برق وجود دارد.

رضاخواه در واکنش به مصرف بیش از اندازه برق در برخی سازمان ها و ارگان‌های دولتی گفت: در وهله اول انتظار می رود مدیران این سازمان‌ها وضعیت مصرف برق را کنترل کنند، اما اگر این اتفاق رخ نداد، وزارت نیرو می تواند قاعده‌ای برای استفاده دستگاه‌های دولتی برای برق تعیین کند تا اگر مصرف برق از حدی بیشتر شد، مدیر آن ارگان پاسخگو باشد.

نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در مرحله بعد، اگر مصرف برق در ارگان های دولتی از حدی بالاتر رفت، وزارت نیرو می تواند نسبت به قطعی برق آن ها اقدام کند، البته با توجه به اینکه ممکن است قطعی برق دستگاه های دولتی خدمت رسانی به مردم را با مشکل مواجه کند، می‌توان با وضع جریمه‌هایی این وضع را کنترل کرد.

رضاخواه درباره لزوم مدیریت درست مصرف برق در تمامی سازمان‌ها و ارگان‌ها به خصوص سازمان برنامه و بودجه و بخش ستادی وزارت کشاورزی گفت: باید وزارت نیرو استاندارد مصرفی را برای تمام ارگان‌ها و دستگاه‌ها تعریف کند و مطابقش از آن‌ها بازخواست کند تا اگر اقدامی خارج از روال رخ داد، با جریمه و در نهایت قطعی برق مقابله کند.

وی افزود: دستورالعمل وزارت نیرو برای مدیریت مصرف برق در ادارات باید ابلاغ و براساس آن نهادهای دولتی مورد بازخواست قرار گرفته و در صورت تخلف، جریمه و در نهایت با قطعی برق مواجه شوند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: مجموع مصرف برق این ارگان‌ها و دستگاه‌ها عدد قابل توجهی از برق کشور را دربرمی‌گیرد و حداقل انتظار این است که آن‌ها اهتمامی برای کاهش مصرف داشته باشند.

کد خبر:2737741
۱۳ تیر ۱۴۰۱ ۱۲:۱۸

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.