English
پنج شنبه، ۱۴ مهر ۱۴۰۱, ۰۵:۲۳
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

مردم در مصرف برق صرفه جویی کنند

مردم در مصرف برق صرفه جویی کنند
مدیرکل هوشمندسازی توانیر گفت : با توجه به تداوم گرما در روزهای آینده پیش بینی می کنیم که مصرف برق از ۶۶ هزار مگاوات عبور کند. از مصرف کنندگان درخواست می کنم در مصرف برق صرفه جویی کنند.

صبا به نقل از تسنیم، هادی مدقق در ارتباط تصویری با بخش خبری 21 شبکه یک سیما افزود: روز گذشته (جمعه) با اینکه تعطیل بود اما به علت گرمای هوا و حداکثر نیاز در ساعت 14 و 50 دقیقه، مصرف برق به بیش از 60 هزار مگاوات رسید.

وی با اشاره به برگزاری کنکور در روزهای پنجشنبه و جمعه ادامه داد: با آمادگی شبکه برق رسانی و تیم های عملیاتی، هیچ مشکلی برای تأمین برق نداشتیم.

مدقق گفت:  بخش عمده ای از این مصرف ناشی از مصارف تأسیسات سرمایشی است.از مصرف کنندگان بخش های خانگی و تجاری درخواست می کنم  در مصرف برق صرفه جویی کنند تا مشکلی برای هیچ یک از هموطنانمان پیش نیاید.

وی از مردم خواست که در مدیریت این بخش از مصارف دقت بیشتری کنند و در بخش کولرهای گازی درجه حرارت را روی 24 درجه و کولرهای آبی را روی دور کُند تنظیم کنند.

مدیرکل هوشمندسازی و فناوری های نوین توانیر گفت: همچنین بخش های ادارات و عمومی باید رعایت کنند که بعد از ساعت اداری که نیازی به تجهیزات سرمایشی نیست حتماً این مصارف را از مدار خارج کنند.

مدقق افزود: برای اینکه مشکلی برای هموطنان به وجود نیاید با توافقی که با بخش های مختلف صنعت و کشاورزی انجام و همچنین بر اساس دستورالعملی که برای ادارات دولتی ابلاغ شد برنامه های مدیریت بار را در بخش های مختلف اعمال می کنیم.

وی با اشاره به اینکه تقریباً همه این مشترکین بالای 30 کیلووات مجهز به کنترل هوشمند هستند، اضافه کرد: مصارف اینها که تقریباً بیش از 50 درصد مصرف کل کشور است رصد و کنترل می شود.

کد خبر:2737291
۱۳ تیر ۱۴۰۱ ۱۲:۱۹

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.