English
یکشنبه، ۱۵ تیر ۱۳۹۹, ۰۷:۳۹
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

حمایت دولت از صنایع نیازمند در طرح تحول اقتصادی متوقف نمی‌شود

حمایت دولت از صنایع نیازمند در طرح تحول اقتصادی متوقف نمی‌شود
معاون اول رئیس جمهور با تاکید بر اینکه هدفمندی یارانه‌ها بصورت مرحله‌بندی انجام می‌شود گفت: صنایع کشور تفکیک شده و برخی صنایع نیازمند که در گذشته از یارانه‌هایی برخوردار بودند، در حد نیاز حمایت‌هایی از آنها صورت می‌گیرد.

فارسبه گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از فارس ،پرویز داودی در حاشیه بازدید از مرکز پردازش اطلاعات اقتصادی خانوار در دبیرستان البرز افزود: برای اجرای طرح تحول اقتصادی و برای حفظ صنعت کشور نگرانی وجود ندارد، زیرا هدفمندی یارانه‌ها بصورت مرحله‌بندی انجام می‌شود که صنایع کشور تفکیک شده و برخی از صنایع که نیاز به حمایت دارند، در حد نیاز حمایت‌هایی از آنها صورت می‌گیرد.
معاون اول رئیس جمهور تصریح کرد: در عین حال خود صنایع کشور برای حضور در صحنه ‌های بین‌المللی و رقابت خود را آماده کنند بنابراین هم باید جنبه رقابتی صنایع افزایش یابد و هم برخی صنایع که در گذشته از یارانه‌هایی برخوردار بودند، باید حمایت لازم انجام شود، تا تولید متوقف نشود.
داودی تصریح کرد: این مسائل مربوط به صنعت در اجرای طرح تحول اقتصادی از طریق وزیر صنایع با مسئولان دبیرخانه کارگروه طرح تحول اقتصادی به طور مرتب رصد می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: با همکاری این دو نهاد صنایع کشور تفکیک شده و سیاست‌های حمایتی در کنار سیاست‌های آزاد‌سازی و افزایش رقابت صنایع اجرا خواهد شد.
معاون اول رئیس جمهور در پاسخ به نگرانی کشاورزان از اجرای طرح تحول اقتصادی و حفظ تولید، گفت: کشاورزی هم مانند صنایع در موارد لازم حمایت می‌شود، اما مشکل کشاورزی نسبت به صنعت بسیار کمتر است.
وی گفت: بیش از 95 درصد کشاورزی کشور مردمی بوده و از یارانه‌های دولتی آزاد است ،بنابراین مشکلات کشاورزان نسبت به برخی از صنایع محدود است ،اما در عین حال دولتمردان برای حفظ کشاورزی و صنعت کشور تدابیر لازم را اندیشیده‌اند.

فارس
۲۸ مهر ۱۳۸۷ ۰۸:۵۹

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.