English
پنج شنبه، ۸ خرداد ۱۳۹۹, ۱۹:۱۳
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

دو درصد کل تسهیلات برای صادرات مصرف می شود

دو درصد کل تسهیلات برای صادرات مصرف می شود
مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات ایران گفت: در زمان حاضر تنها دو درصد کل تسهیلات برای صادرات غیرنفتی هزینه می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از ایرنا ، "سیدکمال سیدعلی"‌ روز دوشنبه در دومین همایش خدمات بانکی و صادرات با اذعان بر اینکه در مقابل صادرکنندگان ضعیف عمل شده، افزود: در زمان حاضر نسبت صادرات به واردات دو به پنج است و اگر نسبت صادرات را رعایت کنیم سهم هفت درصدی عملی خواهد شد.

** اعلام ریسک سرمایه گذاری ایران سیاسی است
وی بابیان اینکه ملاک اعلام ریسک ایران بیشتر سیاسی است تا اقتصادی، افزود: رتبه ریسک ایران در سال 1996 در گروه شش بود حال آنکه این رتبه در سال 2000 به گروه پنج و سال 2001 به گروه چهار رسید.
سیدعلی افزود: ‌رتبه ایران در سالهای 2006 و 2007 میلادی به گروه پنج و شش برگشت که با توجه به رسیدن قیمت نفت به بشکه ای 140 دلار و ذخایر 50 میلیارد دلاری ارزی ایران کاملا روشن است این امتیاز اندک از 100 داده می شود، بیشتر سیاسی است.

** بازنگری عملکرد شعب بانکهای ایرانی درخارج
به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات ایران ‌‌با طرح این موضوع که باید وضعیت شعب بانک های ایرانی درخارج از کشور مورد بازنگری قرار گیرد، گفت: ‌عملکرد برخی شعب در کشورهای همسود و برخی دیگر از کشورها چندان رضایت بخش نیست.
وی افزود: ‌باید دید چه میزان گشایش "LC" برای صادرات و واردات صورت گرفته و درعین حال این موضوع را از خاطر نبرد که برخی شعب بانک ها در کشورهای عربی و اروپایی فعال هستند و به سیستم بانکی کمک کرده اند.
وی تاکید کرد: برقراری خطوط تامین مالی مجدد صادرات با شعب فعال در خارج از کشور است و همانطور که موضوع واردات را در برنامه دارند باید به صادرات نیز بپردازند.
سیدعلی، افزود: ‌با ایجاد بستر مناسب برای خطوط ری فاینانس، می توان به صادرات کشور از این طریق کمک کرد.

** 800 میلیون دلار تعهدات
مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات ایران میزان تعهدات این صندوق را 800 میلیون دلار عنوان کرد و افزود: ‌این نسبت باید در مورد یک شرکت بیمه 10 برابر باشد.
سیدعلی با اشاره به اینکه سرمایه صندوق ضمانت صادرات ایران 100 میلیون دلار است، گفت: ‌برغم تلاش چند باره دولت در خصوص افزایش سرمایه اما هنوز این امکان در مجلس محقق نشده است.
وی در ادامه از ایجاد یک کارگزاری صندوق ضمانت صادرات ایران در هر استان در سال گذشته خبر داد.
سیدعلی افزود: ‌عدم انتقال ارز مهمترین مشکل صادرکنندگان ما با خریداران خارحی است که تحت پوشش صندوق ضمانت صادرات ایران قرار می گیرد.

ایرنا
۲۸ مهر ۱۳۸۷ ۱۱:۱۲

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.