English
سه شنبه، ۱۷ تیر ۱۳۹۹, ۰۳:۵۲
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام: ایران با برنامه های درازمدت می تواند تامین کننده انرژی چین باشد

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام: 
ایران با برنامه های درازمدت می تواند تامین کننده انرژی چین باشد
رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید بر اینکه زمینه همکاری ایران و چین بالاست گفت: نیاز چین به انرژی رو به افزایش است و ایران می تواند با برنامه های درازمدت خود تامین کننده مطمئن نیازهای انرژی این کشور باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از ایسکانیوز، آیت‌الله هاشمی رفسنجانی صبح امروز در دیدار اعضای هیات مدیره اتاق بازرگانی ایران و چین گفت: پس از پیروزی انقلاب، رویکرد عقلایی و انقلابی ما همکاری با قدرت‌های آسیابی بود که در این میان چین اهمیت ویژه‌ای داشت.
رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان سابقه‌ شروع همکاری چین با ایران در زمینه‌ی ساخت نیروگاه هسته‌یی گفت: اگر غربی‌ها با فشارهای گوناگون مانع آن همکاری‌ها نمی‌شدند، می‌توانستیم بهترین و وسیع‌ترین همکاری را با چینی‌ها داشته باشیم.
رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان دستاوردهای دو سفر خویش به چین در دوران ریاست مجلس شورای اسلامی و ریاست جمهوری گفت: هنوز هم می‌توانیم از ظرفیت‌های بالای این کشور در جهت توسعه‌ی متقابل استفاده کنیم.
هاشمی رفسنجانی منابع انرژی را پتانسیلی بسیار بالا برای همکاری ایران و چین دانست و گفت: نیاز چین به انرژی به خاطر زمینه‌های اقتصادی، توجیه‌پذیر، مداوم و رو به افزایش است و ایران می‌تواند با برنامه‌های درازمدت تامین کننده مطمئن نیازهای انرژی این کشور باشد. رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام با انتقاد از ارتباطات ضعیف بازرگانی ایران در مقایسه با بعضی از کشورها گفت: ایران می‌تواند محل تلاقی راه‌های زمینی، هوایی و دریایی و مسیر خطوط نفت و گاز و ارتباطات دنیا در جهت تقویت روابط اقتصادی باشد.
در آغاز این دیدار عسگر اولادی، رییس اتاق بازرگانی ایران و چین، گزارشی از فعالیت‌ها و برنامه‌های اتاق بازرگانی دو کشور ارایه کرد.
وی گفت: نقطه عطف روابط ایران و چین، سفر حضرت‌عالی در مقام رییس مجلس شورای اسلامی به آن کشور در نخستین سال‌های پس از پیروزی انقلاب بود که قرار همکاری استراتژیک بین دو کشور بسته شد و در سال‌های 68 تا 76 به اوج همکاری رسید و متاسفانه بعد از آن سیر نزولی گرفته است

ایسکانیوز
۳۰ مهر ۱۳۸۷ ۰۸:۴۶

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.