English
دوشنبه، ۵ خرداد ۱۳۹۹, ۰۷:۲۸
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

رئیس جمهوری:قانون مالیات بر ارزش افزوده خلائی داشت که ما در قالب لایحه ای آن را به مجلس ارائه کردیم تا مجلس اجرای آن را از فرصت دو ماهه به یک سال به تعویق بیندازد

رئیس جمهوری:قانون مالیات بر ارزش افزوده خلائی داشت که ما در قالب لایحه ای آن را به مجلس ارائه کردیم تا مجلس اجرای آن را از فرصت دو ماهه به یک سال به تعویق بیندازد
دکتر محمود احمدی نژاد رئیس جمهوری از برنامه دولت برای ارائه لایحه تعویق یکساله اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده به مجلس و به روز شدن پرداخت جوایز صادراتی از اول آبان ماه سال جاری خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از مهر، دکتر محمود احمدی نژاد که پیش از ظهر امروز در همایش روز ملی صادرات که در سالن اجلاس سران برگزار شد، سخن می گفت، تاکید کرد : مالیات چیزی است که باید همه آن را پرداخت کنند چرا که کشور با مالیات اداره می شود؛ اما قانون مالیات بر ارزش افزوده خلائی داشت که ما در قالب لایحه ای آن را به مجلس ارائه کردیم تا مجلس اجرای آن را از فرصت دو ماهه به یک سال به تعویق بیندازد.

احمدی نژاد گفت: ما بنگاه های اقتصادی داریم که تشکیلات دفتری نداشته اند پس زمان می برد که بخواهد کارهای لازم خود را انجام دهد پس ظرف دو ماه نمی شود این کار صورت گیرد.
وی افزود: بنده به تولید کنندگان حق می دهم و در نامه ای که به وزیر نوشتم از وی خواسته ام تا این کار را با حوصله و با همکاری اصناف و تولید کنندگان با تعریف سازوکاری خاص انجام دهند.رئیس جمهور تصریح کرد: دولت همیشه در کنار مردم بوده و هیچ گاه مقابل مردم قرار نداشته است.
احمدی نژاد درادامه سخنانش به تحرکات اخیر اقتصاد جهان اشاره کرد وخاطر نشان کرد: در دنیا امروز فضای اقتصادی در حال عوض شدن است و شما صادر کنندگان کشور باید خود را آماده کنید تا بر اساس سیاست های اصل 44 و حمایت های دولت خود را به سرعت در حوزه های عملیاتی - اقتصادی جمع کنید که لازمه آن سازماندهی، انسجام، آموزش و اعتلای بخش های دولتی به مردم است.
وی با بیان اینکه در این رابطه باید سازوکارهای فراوانی اندیشیده شود و صادر کنندگان وتولید کنندگان ما باید خود را آماده کنند، گفت: بنده از تشکل های صنفی، اتاق های بازرگانی و تعاون می خواهم تا از تشکل های اقتصادی مردمی گردگیری کنند و سازماندهی جدیدی را با ظرفیت بالا در نظر بگیرند چرا که این ظرفیت در کشور وجود دارد و ما هم این آمادگی را داریم تا با مردم کارهای بزرگی را در کشور انجام دهیم.
رئیس جمهور خطاب به صادر کنندگان نمونه کشور، گفت:  بنده از شما می خواهم اگر دیدید به قانونی نیاز دارید آن را به ما منعکس کنید تا ما نیز با تصویب آن شما را در امر صادرات یاری کنیم.
وی در ادامه افزود: دولت طی دو سال گذشته 3 میلیارد دلار برای کمک به بخش خصوصی به ویژه صادرات در اختیار بانک توسعه صادرات قرار داده اما با پیش بینی هایی که صورت گرفت دولت در بودجه امسال  این رقم را به 5 میلیارد دلار خواهد رساند تا حمایت های لازم از بخش صادرات از سوی بانک توسعه و صادرات صورت گیرد.
رئیس جمهور با اشاره به بحران اقتصادی آمریکا گفت: امروز خوش بین ترین افراد اقتصاد سرمایه داری اذعان می کنند که نظام اقتصاد سرمایه داری به پایان راه خود رسیده است و اندیشه 100 ساله که بر دنیا از سوی استبکار حاکم بود در حال پایان راه خود است.
احمدی نژاد خطاب به حاضرین گفت: ما به عنوان یک کشور بزرگ به نام ایران و یک ملت با فرهنگ و آرمانی و کشوری که نگاهش انسانی و عادلانه است باید به دو نکته توجه کنیم نکته اول درس گرفتن از حادثه بزرگ امروز جهان و نکته دوم شناخت ماموریت ها و مطلوبیت هایی که باید دنبال شود.
رئیس شورای عالی اقتصاد کشور در ادامه تزریق 2 هزار و 500 میلیارد دلار به اقتصاد جهان برای از بین رفتن بحران مالی را بی فایده خواند و گفت: به گفته صاحبنظران تزریق این میزان پول همچون مسکنی است که برای مدتی درد را تسکین می دهد چرا که وضعیت اقتصادی غرب امروز همچون بشکه ای است که جاهای مختلف آن پوسیده است و هر چقدر درون آن بیشتر آب پر کنیم پوسیدگی آن بیشتر می شود.
وی گفت: امروز دیگر امیدی نیست که این کشورها بتوانند خودشان را پیدا کنند، کشورهایی که در گذشته اعلام می کردند در قله های جهان و بشریت ایستاده اند و هیچ نظامی نمی تواند آنان را شکست دهد.
احمدی نژاد در ادامه یکی از دلایل بحران اقتصادی جهان را نبود عدالت و رباخواری از سوی دولت ها خواند و گفت: استکبار طی 100 سال گذشته ظلم های فراوانی بر سایر ملت ها کرد به طوری که در 50 سال گذشته نفت ملت ایران را چپاول کرد و در قبالش هیچ چیز پرداخت نمی کرد. امروز در کشورهایی همچون هند و آفریقا نیز آنان دست به چپاول می زنند و ثروتهایشان را به غارت می برند و از سوی دیگر دست به آدم کشی می زنند.
رئیس جمهور خاطر نشان کرد: اگر اینکه می گویند که آمریکا 29 هزار میلیارد دلار بدهی دارد و همچنین با چاپ دلارهای قلابی در اصل مشکلات اقتصادی و تورم خودشان را به سایر کشورها صادر کرده اند درست باشد ، آنها اعتبار، اخلاق و موازین اقتصادی را زیر پا گذاشته اند.
وی گفت: بنده به صراحت می گویم که دیگر امروز هیچ کسی نمی تواند جلوی روند سقوط آنان را بگیرد چرا که از مرحله جلوگیری عبور شده است.
احمدی نژاد خطاب به صادر کنندگان نمونه کشور گفت: اکنون فرصت مناسبی به دست آمده که باید از این فرصت تاریخی و استثنایی استفاده کرد. ملت ایران امروز باید اقتصاد خود را به عنوان الگوی اقتصاد سالم و بر اساس عدالت و انسانیت به دنیا ارائه دهد چرا که از این طریق می توان اعتماد را جلب کرد و اتاق بازرگانی و دیگر دوستان باید بنشینند و در این راستا اندیشه کنند.
وی گفت: امروز باید تلاش شود که صادرات غیر نفتی هم تراز واردات شود اما در متن آن اخلاق اقتصادی نیز رعایت شود.
رئیس جمهور ماموریت دوم را حضور در عرصه های بین المللی خواند و گفت: باوجود شرایط فعلی بنده به شما اطمینان می دهم که سیر تقاضاها به سمت شما بیشتر از آنچه که بوده خواهد شد. شما باید خود را آماده کنید و ظرفیت هایتان را نیز بالا ببرید چرا که باید بتوانیم مدیریت تولید را به جایی برسانیم که در مدت زمانی کوتاه حجم تولید خود را بالا ببریم تا پاسخگوی بسیاری از مبادلات تجاری تابع روابط سیاسی و فرهنگی باشیم.
احمدی نژاد افزود: امروز فضای سیاسی و فرهنگی دنیا به سرعت به نفع ملت ایران است و این تقاضاها روز به روز در حال افزایش است.
وی در ادامه سخنان خود با اشاره به اینکه معتقد است اداره اقتصاد کشور باید به دست مردم باشد گفت: سالیان طولانی این حرف زده می شد اما در جلسات و نشست های مختلف همه نگاه ها به سمت دولت می رفت اما امروز خوشبختانه بخش خصوصی ما  هم خود را پیدا کرده و هم راهش را پیدا کرده و هم مرزبندی هایش با دولت  به طور شفاف مشخص شده است.
رئیس جمهور تصریح کرد: در شرایط موجود بنده به شما قول می دهم که به زودی به نقطه ای خواهیم رسید که اقتصاد کشور در دست ملت ایران خواهد بود واستعدادهای مردمی در این مسیر فعال خواهند شد.
احمدی نژاد ضمن تشکر از مجموعه صادرکنندگان کشور گفت: شاید ده سال قبل اگر  گفته می شد که باید سال آینده 21 میلیارد دلارصادرات داشته باشیم کسی باور نمی کرد ولی امروز بنده با افتخار اعلام می کنم که با همت بلند صادر کنندگان و هوشمندی تولید کنندگان سال گذشته صادرات ایران از 21 میلیارد دلار عبور کرده و امروز نیز با اطمینان خاطر بیشتری می توانیم بیان کنیم که زمان نزدیک است که می توانیم صادرات خود را با وارداتمان برابر کنیم.
وی ادامه داد: امروز خوشبختانه جشن عبور صادرات 21 میلیارد دلاری را گرفتیم که امیدوارم به زودی جشن برابری صادرات با واردات را برپا کنیم.
رئیس جمهور همچنین خطاب به صادر کنندگان گفت: بر اساس هماهنگی هایی که صورت گرفته از 30 مهر سال جاری هر صادراتی که از گمرک انجام می شود و مدارک آن تحویل داده شود ، جایزه آن پرداخت خواهد شد و طلب های قبلی نیز ظرف دو ماه آینده پرداخت شود.
به گزارش خبرنگار مهر پیش از سخنرانی رئیس جمهور از تعدادی از صادر کنندگان نمونه با اهداء لوح تقدیر قدردانی شد.
مهر
۳۰ مهر ۱۳۸۷ ۰۹:۳۹

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.