English
سه شنبه، ۲۱ مرداد ۱۳۹۹, ۰۰:۵۹
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

خصوصی سازی یا رفع تکلیف؟

خصوصی سازی یا رفع تکلیف؟
شرکت سرمایه گذاری صبا بطور غیر رسمی اعلام نمود تا اطلاع ثانوی از خصوصی سازی شرکت پستهای فشار قوی پارسیان منصرف گردیده است!
با دریافت پیغامی از طریق پست الکترونیک تحت نام آقای عمرانی ، مطلع شدیم که شرکت صبا از خصوصی سازی شرکت پارسیان تا اطلاع ثانوی منصرف شده است .موضوغ طی تماس تلفنی از ایشان استفسار گردید، که مورد تأیید قرار گرفت. وی اظهار داشت این موضوغ در هفته گذشته در هیأت مدیره مورد تصویب قرار گرفت.سؤالات متعددی از چند و چون کار مطرح بود که به دلیل تماس از طریق موبایل و قطع و وصل و شرایط ایشان امکان دریافت پاسخ میسر نشد.امید در روز شنبه دوم آذر امکان مصاحبه حضوری با ایشان و آقای مهندس خجسته و مهندس گشته فراهم گردد.
در هر صورت دور سوم تلاش صبا و ساتکاب برای خصوصی سازی سهام خود در شرکت پارسیان ناموفق به پایان رسید.به نظر میرسد موتور خصوصی سازی ساتکاب و صبا در سر بالایی خصوصی سازی متوقف گردید . شاید این مقوله ناشی از ساده انگاری مقوله خصوصی سازی و بر خورد غیر حرفه ای با آن باشد و یا شاید غرور موفقیت حاصله در  خصوصی سازی چند شرکت طی ماههای گذشته باشد .حاصل کار؛ اتلاف وقت ،تضعیف شرکت پارسیان،بی اعتمادی بخش خصوصی و ایجاد یک حافظه تاریخی  بد از خصوصی سازی شد.  به نظر می رسد جهت خصوصی سازی موفق این شرکت می بایست به واکاوی پرداخت و نقاط قوت و ضعف را مور د شناخت قرار داد و از همه مهم تر این درس را آموخت که خصوصی سازی یک مقوله کاملاّ تخصصی و چند وجهی است و به تنهایی صرفا، با تجربه اندک نمی توان این راه سخت را طی نمود.لذا جهت جلوگیری از تکرار این تجربه در خصوصی سازی فراب و مپنا که از گنجینه های گران سنگ  صنعت برق کشور می باشند، از مدیران دلسوز ساتکاب و صبا در خواست می گردد با تشکیل میز گردی با حضور کارشناسان ذیربط و فعالان بخش خصوصی وهمچنین کمیته حمایت از سرمایه گذاری سازمان بازرسی کل کشور ،سازمان خصوصی سازی و بویژه سندیکای صنعت برق کشور .به آسیب شناسی موضوع بپردازند.

در همین رابطه سایت صبا آمادگی خود را جهت تشکیل این میز گرد . ایجاد پوشش خبری مناسب اعلام مینماید.

خبر مرتبط:

۲ آذر ۱۳۸۷ ۰۹:۱۹

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.