English
سه شنبه، ۲۱ مرداد ۱۳۹۹, ۰۰:۱۹
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

دکتر مقدم: در وزارت نیرو مراسم تودیع نداریم ، ما فقط در بهشت زهرا تودیع می شویم .

دکتر مقدم: در وزارت نیرو مراسم تودیع نداریم ، ما فقط در بهشت زهرا تودیع می شویم .

اینها جملاتی بود که دکتر مقدم مشاور وزیر نیرو ؛در مراسم تودیع آقای مهندس وحدتی اعلام کردند و منظورشان این بود که کارکنان و مهندسین و مدیران ارشد صنعت برق که بالغ بر سی سال از عمر خود را در اقصی نقاط کشور و در شرایط بسیار سخت و طاقت فرسا سپری می نمایند و چراغ خانه ملت ایران را روشن نگاه می دارند ، به هیچ چیز بجز انجام وظیفه حساس خود به نحو احسن فکر نمی کنند . وزارت نیرو را خانه خود می دانند و بازنشستگی برایشان مفهومی ندارد . به ویژه نسلی که جوانی خود را با شروع انقلاب آغاز نمود و دو دهه از بهترین سالهای عمر کاری خود را در دوران دفاع مقدس و دوران سازندگی سپری کرد . نسلی که خود شکست اما نگذاشت دشمن بعثی ملت ایران را بشکند . نسلی که در صنعت برق در دوران  دفاع مقدس و سازندگی حماسه آفرید ، اما متاسفانه آنچنانکه شایسته بود این لحظه ها و خاطرات ثبت نشد و قدردانی بایسته ای از او بعمل نیامد و می رود که به فراموشی سپرده شود .

آری ، مهندس وحدتی در حاشیه کنفرانس بین المللی برق تودیع شد ، همانگونه که چند ماه قبل دکتر رنجبر و بعد از آن دکتر احمدیان تودیع شد و قبل تر از آن مهندس ملاکی و احتمالا همانگونه که مهندس حجت و مسعودی چند ماه دیگر تودیع خواهند شد . مراسمی که قریبا ً در انتظار گروهی کثیر از ژنرال های تک ستاره و چهار ستاره نسل انقلاب و دفاع مقدس در صنعت برق است .

سخن از مدیریت مادام العمر نیست ، سخن از عدم جایگزینی با نیروهای تازه نفس نیست ، بلکه سخن از نیاز به قدرشناسی ، کرامت و استفاده در خور شآن از این همه تجربه و دانش گران سنگ است . نگرانی از فقدان سازوکار مناسب برای ساماندهی این دغدغه است . نباشد که خدای نکرده به ناگاه در بهشت زهرا و سر مزار این سرمایه های عظیم انسانی به یاد قدرشناسی و سپاسگزاری بیفتیم و افسوس از عدم بکارگیری تجربه و دانش ایشان و یقینا ً آنگاه دیر است .

نظریه بازدیدکنندگان:

  • گوهرهای صنعت برق
    زمانی بود که صنعت برق کشور با دستان توانا و قدرتمند بزرگانی چون مقدم ها - صافی ها - وحدتی ها - لاله ها و بسیاری دیگر افتخار میآفرید . اما اکنون شاهد خروج این عزیزان از دایره این صنعت هستیم.امیدوارم مسئولین این گوهرهای ارزشمند را که دنیایی از علم و تجربه هستند به راحتی از دست ندهند که چراغ راه جوانان که به کمک تجربه این بزرگان باید این صنعت را به جلو ببرند روشن خواهد ماند .با آرزوی توفیق و سلامتی برای جناب وحدتی .
  • به گفته مقام معظم رهبری بایستی از تجربیات مدیران گذشته و حال بخوبی ایران اسلامی بهره مند شود و  رحمات همکاران زحمت کش صنعت برق راارج نهیم
  • درورای سخنان جناب آقای دکتر مقدم پیامی نهفته است که امیدوارم بتوانیم مفهرم آنرا بخوبی درک نماییم وبا قدرشناسی شایسته از نیروهای موجود که تمام عمر وزندگی خود را وقف خدمتگذاری نموده اند به راحتی دانش , تجربه وتخصص آنها را به باد فراموش نسپاریم . خدا قوت همه عزیزانی که برای اعتلای صنعت برق این مرز وبوم زحمت کشیده اید.
۲۵ آذر ۱۳۸۷ ۱۶:۲۹

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)

  • فردین خان محمدی
  • ۱ تیر ۱۳۹۰ ۱۱:۱۱
  • 0
    0

باید صحبتهای اقای دکتر مقدم را با طلا نوشت


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.