English
سه شنبه، ۲۱ مرداد ۱۳۹۹, ۰۰:۴۶
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

معاون وزیر نیرو در امور برق اعلام کرد؛ بخش خصوصی نیامد ما خودمان نیروگاه میسازیم

معاون وزیر نیرو در امور برق اعلام کرد؛ بخش خصوصی نیامد ما خودمان نیروگاه میسازیم

18 آذرماه خبری در خبرگزاری مهر از جانب دکتر علی آبادی نقل شد که باعث تعجب گردید.بسیار ساده ولی بغایت مهم برای نظام جمهوری اسلامی . بسیار مهم اگر به میثاقمان برای اجرای دستورات مقام معظم رهبری التزام داشته باشیم .در غیر اینصورت بی اهمیت و بی ارزش.

خبر این بود:
بخش خصوصی نیامد دولت دست به کار شد
معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی اعلام کرد: با وجود این که قرار بود دولت دیگر راسا وارد ساخت نیروگاه‌های جدید نشود و تنها نیروگاه‌های نیمه تمام را تکمیل کند، اما وزارت نیرو در پی نبود بخش خصوصی و برای تامین نیاز برق کشور به ناچار باز هم وارد این موضوع شده است.

سؤال بسیار مهم از آقای علی آبادی این است که آیا میدانند چرا بخش خصوصی نیامد. و چه آمد بر سر آنانی که آمدند؟ تکلیف بیست هزار مگاوات پروژه نیروگاهی که قرار بود به بخش خصوصی واگذار شود، چه شد؟ آقای علی آبادی آنهمه استقبال مردمی از خرید سهام شرکت سرمایه گذاری نیروگاهی ایران (سنا) را به یاد می آورند؟ آیا استقبال دهها شرکت سرمایه گذاری بزرگ برای ورود به پروژه های نیروگاهی را فراموش کرده اند ؟ چرا همه آنها به سردی گرائیدند؟ آیا مشکلات همین شرکتهای صددرصد خودی همچون مپنا و فراب را که مالک و راهبر چندین پروژه  نیروگاهی اند را شنیده اند؟
شاید با همه خسارتها مهم این نیست که چه شد ولی این بسیار مهم است که چرا چنین شد و اگر همین روند ادامه یابد داستان فروش نیروگاههای خلیج فارس و ... که مقامات وزارت نیرو قول دو ماهه و چهار ماهه و... در مورد آن میدهند چه میشود . دغدغه های جدی رئیس جمهور در خصوصی سازی نیروگاهها چه میشود؟ نهایتاّ باز هم مهم نیست چه شد. ولی  بسیار مهم است که نگذاریم آنچه گذشت تکرار شود. نگذاریم آرزوهای مقام معظم رهبری برای خصوصی سازی تبدیل به سراب شود. در همین رابطه بر نمایندگان بخش خصوصی یعنی سندیکای شرکتهای تولیدکننده برق و سندیکای صنعت برق فرض است وزرات نیرو را در مقوله خصوصی سازی یاری نمایند.

 

۲۵ آذر ۱۳۸۷ ۱۶:۲۹

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.