English
سه شنبه، ۲۱ مرداد ۱۳۹۹, ۰۰:۲۱
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

دکتر علی آبادی: طرح توسعه مولد مقیاس کوچک از هر لحاظ مقرون به صرفه است.

دکتر علی آبادی: طرح توسعه مولد مقیاس کوچک از هر لحاظ  مقرون به صرفه است.
معاون برق وزیر نیرو در گفتگو با خبرنگار صبا، در مورد طرح توسعه مولد مقیاس کوچک اعلام کرد این طرح تا حدود زیادی می تواند از مشکلاتی همانند آلودگی محیط زیست جلوگیری کند.دکتر عباس علی آبادی  با تاکید بر کمبود برق اضافه نمود که اینگونه طرحها از یک سو می تواند کمبود برق را تا حدود زیادی جبران کند و از طرفی باعث مشارکت هر چه بیشتر مردم در طرحهای برقی خواهد شد.
وی همچنین با ابراز امیدواری برای اجرایی شدن این طرح با موفقیت هر چه بیشتر گفت: این طرح از جهات بسیاری مقرون به صرفه بوده و تا حدود زیادی می تواند از مشکلاتی همانند آلودگی محیط زیست جلوگیری کند.
این مقام مسئول افزود در بخش وزارت نیرو چون ما بانی این طرح هستیم قطعا حمایت های لازم را انجام می دهیم. شرکت های توزیع نیز موظف به اجرای دستورالعمل های وزارت نیرو خواهند بود پس استقبال خواهند کرد. ما همچنین امیدوار به  حضور موثر و فعال مردم و بخش خصوصی در این بخش بوده و امیدواریم با استقبال مواجه شود. اگر مردم از مزایای این طرح آگاه گردند استقبال خواهند نمود.
معاونت برق و انرژی وزارت نیرو خاطر نشان ساخت ریسک چندانی در این طرح وجود ندارد و به هر لحاظ کار کارشناسی روی این طرح صورت پذیرفته است .وی اذعان داشت : میزان سرمایه بخش خصوصی کم نیست بلکه احتیاج به متمرکز سازی و مدیریت صحیح دارد. وی با تریبون صبا خطاب به فعالان بخش خصوصی گفت : ما برای شرکت هایی که در این زمینه فعالیت می کنند طرح های تشویقی در نظر گرفته ایم که به آنها پرداخت خواهد شد همچنین شرکت های خصوصی می توانند از وام بانکی استفاده نموده و مورد حمایت مستقیم وزارت نیرو نیز قرار خواهند گرفت. همچنین ما خرید برق از صنایعی که به این روش برق تولید کنند را تضمین می کنیم که این می تواند مهمترین و بهترین حمایت ما از بخش خصوصی باشد.
۱۴ بهمن ۱۳۸۷ ۱۷:۳۸

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.