English
جمعه، ۱۷ مرداد ۱۳۹۹, ۱۷:۴۵
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

با حضور معاون وزیر نیرو بررسی شد؛ راهکارهای مقابله با خشکسالی و خاموشی احتمالی در تابستان آینده

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی در جمع مدیران صنعت برق اصفهان به بررسی راهکارهای مقابله با بحران خشکسالی و خاموشی احتمالی در تابستان آینده پرداخت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از روابط عمومی برق منطقه ای اصفهان عباس علی آبادی معاون وزیر نیرو در امر برق در جمع مدیران برق اصفهان گفت: صنعت برق باید در سه مقطع گذشته، حال و آینده مورد توجه بررسی قرار گیرد.
وی افزود: گذشته برق با پیروزی انقلاب اسلامی در ایران شروع شد و با مرور آن می‌توان با دیدی روشن‌تر آینده را ساخت. دکتر علی‌آبادی در عین حال گذشته صنعت برق کشور را در مقایسه با کشورهای منطقه بسیار افتخار آمیز دانست و اظهار داشت: با وجود اینکه در منطقه رتبه نخست را داریم اما هنوز صنعت برق تا جایگاه واقعی خود فاصله زیادی دارد.
معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی ادامه داد: در حال حاضر به رغم اینکه 50 هزار مگاوات قدرت نصب شده نیروگاهی داریم، اما به دلیل خشکسالی قادر به تأمین 40 هزار مگاوات برق تابستان آینده نیستیم و از سوی دیگر نیز مشکل کم‌آبی سدها جدی است.
وی در عین حال اظهار امیدواری کرد با وارد شدن نیروگاههای حرارتی جدید مشکلات به حداقل برسد. معاون وزیر نیرو در امور انرژی درادامه سخنان خود، استفاده از تمامی ظرفیتهای نصب شده نیروگاهی، کاهش تلفات در بخشهای توزیع، اصلاح قیمتها در تعرفه‌های برق و فرهنگ‌سازی مدیریت مصرف برق را از مهمترین راهکارهای مقابله با بحران احتمالی خشکسالی و خاموشی در تابستان آینده عنوان کرد.
علی آبادی در پایان سخنان خود تاکید کرد که باید نهاد مدیریت دانش مبتنی بر مدلهای توسعه یافته و بومی سازی فناوری در صنعت برق را در اولویت کارهای خود قرار دهیم چرا که در آینده قطعاً با مشکلات و موانع بیشتری روبه‌رو خواهیم بود از این رو باید با اقدمات و برنامه‌های حساب شده به قطب اصلی تولید و توزیع انرژی در منطقه تبدیل شویم.

۲۱ بهمن ۱۳۸۷ ۱۷:۴۷

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.