English
پنج شنبه، ۸ خرداد ۱۳۹۹, ۱۱:۱۱
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

با حضور وزیر کشور:ایستگاه 20/63 کیلوولت شهدای ساری در مازندران به بهره‌برداری رسید

ایستگاه 20/63 کیلوولت شهدای ساری و خط63 کیلوولت کابلی و دو مداره تغذیه کننده و خطوط 20 کیلوولت خروجی این ایستگاه با سرمایه‌گذاری87 میلیارد و 664 میلیون ریال به بهره‌برداری رسید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از روابط عمومی برق منطقه‌ای مازندران، مهندس محصولی وزیر کشور در مراسم افتتاح این طرحها گفت: امروزه با مسئولیت‌پذیری مسولان طرحهای عمرانی و خدماتی در زمان تعیین شده اجرا می‌شود.
وی تصریح کرد: مازندران از لحاظ زیرساختی نسبت به سالهای گذشته با موفقیت‌هایی روبرو بوده که در 3 سال گذشته پنج ایستگاه 230 کیلوولت برق به ایستگاههای برق استانهای مازندران و گلستان اضافه شده است.
براساس این گزارش، مهندس هاشمی مدیرعامل برق منطقه‌ای مازندران و گلستان نیز در این مراسم گفت: ایستگاه 63 کیلوولت شهدای ساری دارای 2 دستگاه ترانس 40 مگاولت آمپر، 2 دستگاه فیدر ترانس 63 کیلوولت با سیستم عایقی GIS و سیستم کنترلی DCS، 2 دستگاه فیدر ورودی
20 کیلوولت و12 دستگاه فیدر خروجی 20 کیلوولت بوده و هدف از اجرای آن تامین برق مورد نیاز منطقه مرکزی شهر ساری، کاهش تلفات شبکه فوق توزیع و توزیع، بهبود ولتاژ برق مشترکان منطقه و افزایش قابلیت اطمینان و ضریب پایداری شبکه است.
وی افزود: در سی‌امین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی 52 طرح انتقال ‌وفوق توزیع با سرمایه‌گذاری بالغ بر 1200 میلیارد ریال در استان مازندران‌وگلستان مورد بهره‌برداری قرار گرفت.
مدیرعامل برق منطقه‌ای مازندران و گلستان خاطرنشان کرد: تعداد ایستگاههای 230 کیلوولت قبل از انقلاب 2 ایستگاه و63 کیلوولت، 17 ایستگاه دراستانهای مازندران و گلستان بوده و بعد از انقلاب 4 ایستگاه 400 کیلوولت، 12 ایستگاه 230 کیلوولت و 71 ایستگاه 63 کیلوولت در این دو استان احداث شده است  و در سالهای اخیر 5 ایستگاه 230 کیلوولت در استانهای مازندران و گلستان به بهره‌برداری رسیده است.
مهندس هاشمی افزود: با برنامه‌ریزی انجام شده در زمینه مدیریت مصرف و بحران انرژی توانستیم از بحران انرژی در تابستان ساالهای 86 و 87 عبور کنیم و همین برنامه برای تابستان سال 88 درنظر گرفته شده است.
وی ادامه داد: پیک مصرف برق در استانهای مازندران و گلستان طی 8 ماه از سال 1600 مگاوات و 2 ماه از سال 1800 مگاوات و برای 2 ماه تابستان 2100 مگاوات آنهم 32 ساعت در هفته روزهای تعطیل است که برای تامین این میزان برق 500 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری مقرون به صرفه نیست. بنابراین با برنامه‌ریزی‌های درست در زمینه‌های تبلیغی، فرهنگی و فنی و با همکاری نهادها و دستگاههای اجرایی دو استان مدیریت مصرف را نهادینه شده است.

روابط عمومی برق منطقه‌ای مازندران
۲۹ بهمن ۱۳۸۷ ۱۰:۳۷

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.