English
چهارشنبه، ۲۲ مرداد ۱۳۹۹, ۲۲:۲۱
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

شرکت زیمنس را هم وارد لیست سیاه کنید

شرکت زیمنس را هم وارد لیست سیاه کنید

ولی اله بیات، مدیر عامل شرکت پارس سویچ و رییس کمیته ساخت داخل سندیکا، طی نامه ای خواستار وارد کردن نام شرکت زیمنس در فهرست سیاه شرکتهای خارجی شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از روابط عمومی سندیکا صنعت برق ایران ،به دنبال انتشار خبر درخواست سندیکای صنعت برق ایران از توانیر برای قطع همکاری با شرکتهای خارجی که همکاری مناسبی با اعضای این سندیکا نداشته و جلوتر از دولت‏های متبوع خود با تشدید تحریم‏ها، خسارات مضاعفی را به شرکت‏های خصوصی و دولتی ایرانی وارد آورده‏اند. ولی اله بیات رییس کمیته ساخت داخل سندیکا، طی نامه ای ضمن تشریح سیاستهای جدید شرکتهای خارجی برای حضور در بازارهای ایران،بویژه پس از وقوع بحران جهانی اقتصاد، خواستار وارد آمدن نام این شرکت در لیست سیاه شد.
وی در این نامه پس از تشریح مشکلات صنعتگران و سازندگان داخلی و معضلاتی که به بهانه تحریم ها از سری شرکتهای خارجی به بنگاه های اقتصادی ایران تحمیل شده است، توجه به توان مهندسی و تولیدی کشورمان و داشتن عرق ملی را لازمه عبور از شرایط دشوار کنونی دانست. مدیر عامل پارس سویچ در پایان اعلام کرد: " اگر به توان مهندسی و تولیدی کشورمان و عرق ملی توجه و باور داشته باشیم، حق است که با گرایش به افزایش توان فنی و تولیدی، انعکاس مشکلات و ضعفهای احتمالی و صبر وتحمل در اقدام به برطرف شدن آنها و مصرف کالاهای ملی و اتحاد و وحدت فعالان صنعتی و همدلی با کارفرمایان نه تنها، رقبای خارج را در عمل تحریم، بلکه به بازارهای خارجی نیز فکر کنیم و خمیر مایه این اقدام، وحدت و بزرگتر و قویتر شدن فعالان و تولید کنندگان صنعت برق کشور می باشد". گفتنی است، این نامه در تاریخ 10/12/87 خطاب به دبیر سندیکای برق ایران ارسال شده است .

نظریات بازدیدکنندگان

1
با تشکر از جناب اقای مهندس بیات و سایر دوستان سندیکای صنعت برق که جز حذف رقیب به هیچ چیز دیگری فکر نمی کنند. در صورت خروج زیمنس از لیست وندورها شرکت پارس سوئیچ بصورت منوپل (در کنار یکی دو شرکت هندی و کره ای) بازار را قبضه خواهند نمود.
متاسفانه سیاست تولید داخل در هر زمان معنای خاص خودش را پیدا می کند. دوستان سندیکا در زمانی که خود پارتنر و تحت لیسانس آلستوم بودند هرگز چنین پیشنهاداتی حتی در زمان جنگ ننمودند. ولی حال که آروا (آلستوم) با این دوستان سر ناسازگاری گذاشته است و پارتنر دیگری را جایگزین نموده است، دوستان سندیکا دایه ی مهربان تر از مادر شده اند.
زیمنس و آب ب و آلستوم (آروا) همه از بازار بیرون بروند که دوستان بتوانند با خیالی آسوده پای شرکت های چینی و کره ای و اروپای شرقی را به ایران باز کنند و یا همچون جناب آقای مهندس بیات بصورت منوپل بازار را قبضه کنند و سودهای آنچنانی در سهامشان نشان دهند.
حیف از این مملکت که مدیرانش به جای رقابت همیشه و همیشه در صدد حذف رقبا هستند.
2
جناب آقای مهندس بیات
من فقط یک سوال داشتم آنوقت که شرکتهای خارجی با شما همکاری میکردند وشما تحت لیسانس تولید میکردید چرا ان زمان به فکر غرور ملی و توان مهندسی ایرانی نیفتادید.فکر کنم سود سرشار از آن همکاری مجال فکر کردن به غرور ملی را می گیرد
3

با تشکر از نظریات جناب اقای مهندس بیات از ایشان خواهشمندیم چند مورد از توانایی ها را نام ببرند تا تضمین گردد که با حذف شرکتهای فعالی مانند زیمنس که همواره سعی در همکاری با صنعت برق را داشته اند مشکلات کیفی بیشتری با وجود عدم حضور امروز آروا و آ.ب.ب بوجود نخواهد آمد

4

بهتر است بجای تحریم یک شرکت چند ملیتی بفکر انتقال دانش فنی از شرکتهای معتبر وبهینه سازی تجهیزات بر اساس استانداردهای بین الملی به کمک مشاورین داخلی ودر صورت لزوم مشاورین خارجی باشیم

5

شرکت های مانند abb,areva,simens درپایبندی به تعهدات خود به عناوین مختلف طفره رفته اند واز این راه به صنعت برق مملکت خسارت وارد نموده اند بنابراین حتی اگر هم نتیجه این اقدام سندیکا منجر به منوپل شدن مقطعی شرکتهای همچون پارس سوییچ گردد باز ارزشش بیشتر از زمانی است که شریک تجاری خارجی ما بنابه دلایل سیاسی همکاری های بلند مدت خود راغیر متعهدانه ویکسویه به حالت تعلیق درآورده واز انجام تعهدات سرباززند

6

با تشکر از آقای مهندس بیات باید عرض کنم کسانی که سابقه فعالیت ایشان را بدانند هیچگاه چنین اظهارنظراتی که مبتنی بر منافع تنگ نظرانه شخصی است نمی نمودند آقای مهندس بیات در طی چندین دهه فعالیتشان با تکیه بر غرور ملی و توان مهندسی ایرانی موفق به ارتقاء تولید داخل شده اند و کمک سرشاری به صنعت داخل نمده اندو یا آن زمانی که بعضی از دوستانی که برای اولین بار با شهامت و با تکیه به توان مهندسی ایرانی و البته غرور ملی صنعت پست سازی را در این مملکت ایجاد نمودند (که بسیاری از منتقدان از همین صنعت رشد کرده اند)این منتقدان چه میکردند؟ وجود همین چند تولید کننده داخلی باعث شده شرکتهای خارجی مجبور به کاهش قیمتهایشان بشوند حتما قیمتهای شرکتهای خارجی را در مورد پستها یادتان نرفته که چندین برابر قیمتهای فعلی است.دوستان عزیز سندیکا متعلق به گروه خاصی نیست متعلق به صنعتگرانی است که قصد دارند مصمم صنعت داخل را ارتقاءداده و باجی به خارجی ندهند .

سندیکای صنعت برق ایران
۱۲ اسفند ۱۳۸۷ ۱۹:۲۷

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.