English
چهارشنبه، ۲۲ مرداد ۱۳۹۹, ۲۲:۵۴
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

دکل های اضطراری قابل حمل ،دستاورد جدید تلاشگران صنعت برق

دکل های اضطراری قابل حمل ،دستاورد جدید تلاشگران صنعت برق
قائم مقام شرکت اهواز فانوس گفت: دکل های اضطراری محصول انحصاری و اختصاصی شرکت اهواز فانوس است که با پشتیبانی پژوهشگاه نیرو، دانش آن را که تاکنون وارداتی بوده ،توانستیم تکنولوژی این محصول را بومی کرده و هم اکنون  نیز در حال بررسی صادرات این محصول هستیم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا،شرکت مهندسی اهواز فانوس طراح،مجری و سازنده خطوط انتقال نیرو از سال 1364 در فضایی به مساحت 400هزار متر مربع ومجهز به دستگاه های فول اتوماتیک CNC و کارشناسان مجرب در حال فعالیت است.
قائم مقام شرکت اهواز فانوس در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی صبا گفت:ما جزو پیشروان در صادرات خطوط انتقال هستیم و هم اکنون دکل های انتقال نیرو را به عراق صادر می کنیم. همچنین محصول خاص شرکت اهواز فانوس دکل های اضطراری است که این دکل ها در مواقع اضطراری در فاصله زمانی کمتر از یک روز می توانند نصب شوند. در زمانی که دکل های خط اصلی بر اثر بلایای طبیعی آسیب ببینند و یا بخواهند دکلی را جابجا کنند، این دکل ها سهل الوصول بوده و قابلیت جابجایی و حمل بسیار آسانی دارند. برق های منطقه ای می توانند این دکل ها را انبار کرده و در مواقع اضطراری از آنها استفاده کنند.
وی افزود:دکل های اضطراری محصول انحصاری و اختصاصی شرکت اهواز فانوس است که با پشتیبانی پژوهشگاه نیرو، دانش آن را که تاکنون وارداتی بوده و 2 یا 3 شرکت قابلیت تهیه این محصول را در جهان دارا می باشند ،توانستیم تکنولوژی این محصول را بومی کرده و هم اکنون  نیز در حال بررسی صادرات این محصول هستیم.
باقری با بیان اینکه ما در حال حاضر در داخل کشور برای فروش این محصول مشکلی نداریم اذعان داشت: در مورد صادرات این محصول،ما شروع سال آینده است و فکر می کنم در نیمه نخست سال آتی این محصول را به بازار عراق صادر کنیم و از این طریق نیز بتوانیم کمکی به  کشور عزیزمان کرده باشیم.
این مقام مسئول شرکت اهواز فانوس گفت :سمینارهایی مانند سمینار خطوط انتقال ، فرصتی را برای شرکت هایی مانند شرکت اهواز فانوس ایجاد می کنند که بتوانند فناوریهای نوین را عرضه نموده و دوستان را بتوانند مطلع کنند که چه فعالیتهایی صورت می گیرد.
وی با تاکید بر این نکته که "ما در ساخت دکل های انتقال نیرو 100% خودکفا هستیم" افزود: چنین فضاهایی فرصتی مناسب برای ما جهت معرفی خود و محصولاتمان به ارمغان می آورد. پرداختن به صادرات بسیاری از مشکلات را می تواند حل نماید . اما این موضوع مستلزم این است که دولت با ارائه تسهیلات در زیر ساختهای این کار و از شرکت ها حمایت کند که شرکت ها بتوانند با تمام قوا به امر صادرات بپردازند و از این طریق نیز بتوانیم خدمتی به مملکت داشته باشیم.
وی با اظهار تاسف از عملکرد برخی شرکت های اروپایی گفت :متاسفانه اخیرا دیده می شود که برخی شرکت های اروپائی جلوتر از سیاست های کشور متبوع خود به بحث تحریم پرداخته اند . علیرغم اینکه سالها در این بازار فعالیت داشته و ارتزاق کرده اند و بازار ایران برای این شرکتها بازار مناسب و پربهره ای بوده است .
باقری ادامه داد:به نظر من حرکت سندیکا بسیار حرکت شایسته ای بوده و وزارت نیرو و همچنین عزیزان در مجلس و دولت نیز حمایت لازم را انجام دهند تا به نوعی ما نیز اعتراض خود را نشان دهیم. به خاطر اینکه احساس می کنیم در این صنعت بسیار قدرتمند هستیم. کلا بدنه دولت و مجلس ، تجمع این قوا پتانسیل بسیار قوی در صنعت برق بوجود آورده است.بنابر این ما چیزی کم نداشته و بسیار راحت می توانیم آنها را کنار بگذاریم و جایگزین پیدا کنیم. در فازهایی که مجبور به واردات هستیم اگر یک مقدار حمایت شویم قطعا در آن حوزه ها نیز خودکفا خواهیم شد و از این مسائلی که این شرکتها برایمان بوجود آورده اند خارج می شویم.
۲۲ اسفند ۱۳۸۷ ۱۱:۰۲

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.