English
چهارشنبه، ۲۲ مرداد ۱۳۹۹, ۲۲:۴۶
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

عدم تضمین در مناقصات،چالش تولیدکنندگان تجهیزات برقی

عدم تضمین در مناقصات،چالش تولیدکنندگان تجهیزات برقی
مدیر عامل شرکت فرآروده سازان شایان گفت:در قراردادها موضوعی مبنی بر اینکه کارفرما مبلغ را کی و چگونه پرداخت کند نداریم و تضمینی در این رابطه وجود ندارد که این موضوع از چالش های مهم تولیدکنندگان تجهیزات برقی است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا ،مهندس محمودیان مدیر عامل شرکت فرآورده سازان شایان در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار صبا افزود :ما از اوائل دهه 70 فعالیت خود را در زمینه ساخت یراق آلات و پیچ و مهره های مورد مصرف در خطوط توزیع برق آغاز کردیم و خوشبختانه طی این 12 سال که فعالیت می کنیم با تمام استان های کشور قراردادهایی یا در گذشته داشتیم یا در شرف انجام است و این قراردادها به طور مکرر انجام شده است. بالغ بر 35 استان و مرکز استان و شهرستان هایش قرارداد مستقیم داشتیم.همچنین با پیمانکارها و شرکتهایی که به طور اقماری با شرکت های توزیع کار می کنند همکاریهایی داشته ایم . الان نیز به عنوان یکی از شرکت های معتبر در زمینه یراق آلات توزیع فعال هستیم .
وی ادامه داد: بر اساس مطالعاتی که داشته ایم ظرفیت بالقوه ای در شزکت وجود دارد .همکاریهای بسیاری با وزارت نیرو ، توانیر و شرکت های تابعه داشته ایم. در زمینه توسعه کاری از سال 86 ، مطالعه ای را در مورد امکان سنجی با شزایط بازار و میزان مصرفی که یراق آلات خطوط انتقال در کشور دارند شروع کرده ایم. بررسی ها خوب بود و بازار مناسب است.اما باید اساس رقابت رعایت شود .سطح کیفیت حیاتی تر است . و ما هم اکنون موفق به ساخت یراق آلات خطوط 230 کیلوولت شده ایم . امیدواریم در سال آتی با همکاری کارفرمایان شروع به فعالیت های بیشتر و سازنده تری داشته باشیم.
محمودیان در خصوص عنوان کرد:مسئله ای که به طور مشخص همکاران ما درگیر آن هستند نوع قرارداد هاست که از طرف شرکت توانیر به شرکت های زیر مجموعه خود دیکته شده است.شرکت های توزیع که به استدلال خود جزو بخش خصوصی هستند و از قوانین تجارت تبعیت می کنند، در مناقصات و قرارداد هایی که اجرا می کنند، شرایط مناقصات دولتی را اجرا نمی کنند. وقتی یک تولید کننده وارد مناقصه ای می شود ، دامنه دید وی در پیش بینی های اقتصادی محدود است.
وی ادامه داد: برای اینکه تولید کننده امنیت داشته باشد و قرارداد به سامان بنشیند بهتر است شرایط عادلانه در تعدیل ها در بندهایی در نظر گرفته شود. تولید کننده ممکن است در اثر نوسانات موجود آسیب های زیادی ببیند. شرکت ما نیز خصوصا سال 86 بر اثر همین نوسانات آسیب های زیادی دید. بحث پرداخت ها نیز معضل شده است . پرداخت ها نیز یکجانبه شده است ، و به طور کلی در قراردادها موضوعی مبنی بر اینکه کارفرما کی و چگونه پرداخت کند نداریم و تضمینی در این رابطه وجود ندارد. ما نیز علاقمندیم که ضمانت نامه هایی که در رابطه با تحویل کالا و اجرای قرارداد از ما گرفته می شود ،همانند آنها ، شرکت ها نیز بتوانند ضمانت نامه هایی را از بانک ها بگیرند که وقتی موفق به دریافت مطالبات خود از شرکت ها نشدیم ، بتوانیم از طریق بانک ها اقدام کنیم. ضمانت نامه ما نیز تضمینی است که شرکت ها بتوانند به خسارت خود دست پیدا کنند. ما متقابلا می توانیم از این تسهیلات استفاده کنیم و مطالباتمان را در قالب تسهیلاتی که بانکها از پیش از خود شرکت های کارفرما گرفته اند به ما پرداخت کنند.این مسئله مهمی است که امیدواریم انجام پذیرد.
مدیر عامل شرکت فراورده سازان شایان اظهار داشت: تصورم این است که در صنعت برق کشور آنطور که شما به عنوان سایت صبا پیگیر هستید، می دانیم دغدغه ها برای افزایش کیفیت ها وجود دارد. شرکتهایی که با واحد تحقیق و توسعه شروع کرده و به کیفیت بهای بیشتری داده و ماندگاری بیشتری دارند. سمینارهایی ( از جمله سمینار مقره ها و خطوط انتقال ) که در حال برگزاری است یک شروع حوبی است .ما نیز استقبال کرده و سعی می نمائیم که در سمینارها و نمایشگاه ها شرکت کرده و از راهنمائی های کارفرمایان به طور متقابل استفاده کرده وسطح کیفی و کمی محصولاتمان را بالا ببریم.
۲۴ اسفند ۱۳۸۷ ۱۴:۰۹

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.