English
پنج شنبه، ۱۹ تیر ۱۳۹۹, ۲۲:۲۳
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

مدیرعامل شرکت الکتروکویر به بیانات مهندس بیات اعتراض نمود

مدیرعامل شرکت الکتروکویر به بیانات مهندس بیات اعتراض نمود
مهندس منتظری؛ مدیرعامل شرکت الکتروکویر با ارسال نامه ای که نسخه ای از آن در اختیار پایگاه اطلاع رسانی صبا قرار گرفت؛ به پیشنهاد و درخواست وارد نمودن نام شرکت زیمنس در لیست سپاه اعتراض نمود.
     
متن این نامه عینا درج می گردد:
        
"شرکت پارس سوئیچ
حضور مدیر عامل محترم پارس سوئیچ و رئیس کمیته ساخت داخل سندیکا
جناب آقای مهندس ولی ا... بیات
با سلام و احترام
        از درخواست حضرتعالی طی نامه ای بعنوان مدیر محترم سندیکای برق، دایر به قرار دادن نام شرکت زیمنس در لیست سیاه، از طریق خبر منتشره در سایت صبا مطلع شدم و از جنجال رسانی که در زمینه تحقق خواست و نظر خود بدون ملحوظ نظر داشتن منافع ملی در این مقطع زمانی بوجود آورده اید متاسف و متاثر گردیدم. چگونه مسئول یک رشته تبعی از صنعت در چهار چوب مسئول ساخت داخل سندیکای برق با استفاده از لغات و توسل به عرق، غرور و عزت ملی بخود اجازه می دهد که با درخواست و جنجال بی مسئولانه رسانه ایی خود، به جهاتی مشکلاتی را در سایر شاخه و فعالیتهای صنعتی و پروژه های در دست اجرا کشور بوجود آورد و منافع ملی را به خطر اندازد. گو اینکه نظرات اولیه بازدید کنندگان سایت که پاسخهایی به پیشنهاد شما بود آنقدر از کفایت لازم برخوردار بود که لزومی را جهت پاسخگویی اینجانب فراهم نمی نمود. ولی بعنوان همکار فنی زیمنس در ایران و همچنین بعنوان یک شرکت تولیدی که تمام روشهای کیفی،تولیدی و تکنولوژی های ساخت خود از طریق شرکت زیمنس آلمان دریافت نموده ، به پاس حق شناسی و سوابق نیکو و اثر گذار همکاریهای شرکت زیمنس با صنایع کشور و نیازهای پیشرفته آن، در طول نزدیک به یکصد و پنجاه سال گذشته( از تاریخ 1867 میلادی که با احداث خط تلگراف ایران، اروپا و هند و احداث مرکز تلفن تهران شروع گشته) لازم می دانم که توجه جنابعالی را به نکات مشروحه ذیل جلب نمایم:
1-سوابق درخشان همکاریهای شرکت زیمنس در ایجاد سیستم های مخابراتی،شبکه های برق تامین کارخانجات مختلف در سطح کشور، تامین تجهیزات برق و کنترل و ارائه خدمات فنی جهت پروژه های آبرسانی، سیمان، فولاد،آلومینیوم،پتروشیمی، توسعه نیشکر و صنایع جنبی، سیستم های اعلام خطر،پست های برق و کنترل ، پروژه قطار های شهری و مسافربر با سرعت بالا که در نوروز امسال در شبکه راه آهن کشور مورد استفاده قرار می گیرند، انتقال تکنولوژیها و دانش های فنی( ساخت لوکوموتیو از طریق شرکت مپنا، انواع توربین های گازی، بخاری، با گروه مپنا و تولید توربو کمپرسور با شرکت های ملی گاز، نفت و پتروشیمی، ساخت ترانسفورماتور، انواع تابلو های فشارضعیف و فشار متوسط، ساخت و طراحی و نصب و راه اندازی پست های انتقال و صدها مورد دیگر) براساس طرحهای انجام شده و در حال انجام است . شرکت معظم زیمنس در بین سایر شرکت های خارجی با فعالیت مشابه تاکنون بالاترین سهم را در انتقال دانش فنی صنایع و کمک در رشد و خودکفایی فعالیت های صنعتی کشور داشته است که این نیاز به قدرشناسی دارد.
2-وجه تمایز شرکت زیمنس نسبت به سایر شرکت های مشابه فعال در ایران بر آنست که با توجه به پیشنهاد تحریم اروپا تنها شرکتی بوده که تاکنون در این مورد توانسته مقاومت نموده و با سیاست و کیاست خاص با آن مواجه شده و کماکان به همکاری های خود در ایران ادامه داده است. آیا شما تصور می کنید که با نمک خوردن و نمکدان شکستن می توانیم بر خواسته های خود در تحت لوا و چهار چوب عرق ملی تحقق بخشیم .
3-ما به تمایلات و عرق ملی شما در زمینه استفاده بهینه از توان مهندسی و تولیدی صنایع کشور احترام خاص قایلیم و منافع ملی را بر هر چیز ترجیح می دهیم به یقین اغلب کارآفرینان این کشور آرزویی مشابه تمایلات ملی شما دارند که انشاءا.. بزودی تحقق یابد ولی نه با قدر ناشناسی و در جهت تامین نقطه نظرات خاص، خاصه اینکه صنایع کشور هنوز در بسیاری از فعالیت ها نیازمند به اخذ تکنولوژی پیشرفته روز کشورهای مترقی جهان است تا بتواند الگوی قابل قبول برای صنایع آتی کشور باشد نا گفته نماند که توان فعلی صنعتی کشور که از طریق نیروهای خلاق و متبحر و آموزش دیده این کشور در حال بروز است. حاصل همکاریهای متقابل و اخذ تکنولوژیهای مورد نیاز بوده است.
4-جناب آقای مهندس بیات عزیز آیا فکر می کنید که واقعا در موقعیت و جایگاه رسمی و مسئولین کشور و یا مشاورین آنها قرار دارید، که اینچنین پیشنهادات و درخواست هایی را بفرمائید؟ و خواسته های خود را بدون مطالعه و رایزنی های لازم و کافی و ارزیابی های واقعی از میزان تخریب در صنایع دیگر این چنین غیر مسئولانه عنوان فرمائید. فکر می کنم این نگارش مختصر و پاسخ پاره ای از بازدید کنندگان از سایت" صبا " مکفی جهت پالایش خواسته ها و توافقات شما باشد.
                                                                                                         

                                                                                                         باتشکر حمید منتظری- مدیرعامل"

اخبار مرتبط:

مجله خبری تحریم

نظریات بازدیدکنندگان

1
جناب آقای مهندس منتظری با سلام-پیرو فرمایشات جنابعالی لازم دیدم جهت اطلاع جنابعالی چند مطلب را عنوان نمایم:
1)ضمن تبریک سمت جدیدتان یاد بگیریم در برخورد با پیشکسوتان خود با احترام صحبت کنیم متاسفانه در نامه جنابعالی در چند بخش به آقای مهندس بیات که شاید بطور تقریبی به اندازه سن جنابعالی در صنعت برق این کشور فعالیت داشته اند اهانت شده است.
2)شکی نیست نقطه نظرلت آقای مهندس بیات در تقابل منافع شخصی و سازمانی شما بعنوان همکار زیمنس باشد و شما از زاویه حفظ منافع سازمانی خود نه منافع ملی اینچنین در جهت منافع یک شرکت خارجی که جز منافع خود به چیز دیگری فکر نمیکند ایرادسخن فرمائید.
3)فکر نمیکنم ارائه لیستی از خدمات زیمنس در ایران از جانب شما به این منظور ارائه گردیده که متقاعد شویم یک شرکت خارجی بیش از تولید کنندگان-صنعتگران-مدیران زحمتکش داخلی دلش برای صنعت برق ایران میسوزد و خدمت کرده؟!!
4)با توجه به اینکه احتمالازمانیکه زیمنس تصمیم به انتخاب و تعیین همکار ایرانی میکند جنابعالی در صنعت برق حضور نداشتید به استحضار جنابعالی میرسانم اگر اختیار با شرکت زیمنس یا سایر شرکتهای خارجی دیگر که جنابعالی از ایشان دفاع میکنید بود هنوز هم نه تنها همکار داخلی نمیگرفتند هیچگونه اطلاعات و دانش فنی را هم به شما و ما متتقل نمیکردند آنها به اختیار و خواست خودشان به شما و دیگران دانش فنی منتقل نکردند ما(مجموعه صنعت برق)آنها را مجبور به اینکار کرد زمانیکه یکی دو شرکت داخلی شروع به تولید تابلوهای کشوئی در داخل نمودند و یا تجهیز و نصب پست نمودند آنها مجبور شدند و حالا شما این امکان را دارید در بعضی مواقع حتی تا نصف قیمت مشابه خارجی قیمت بدهید.
5)آقای مهندس منتظری بپذیرید هر زمان که به شرکتهای خارجی فشار آوردیم و بر توان داخلی خود اتکاءکردیم توانستیم از آنها دانش فنی بگیریم تکنولوژی بگیریم و.....
قبول بفرمائید زیمنس وقتی شروع به همکاری با شرکت شما و سایرین نمود که از جانب شرکتهای داخلی که تولید کننده بودند احساس خطر کرد .
در انتها از شما و همکارانتان درخواست مینمایم با مد نظر قرار دادن منافع ملی در تحکیم تولید و صنعت داخل با یاری رساندن به دوستانمان در سندیکا و کمیته ساخت داخل وسایر کمیته ها به رشد و پویائی صنعت داخل کمک کنیم و مطمئن باشید با تقویت تولیدکنندگان داخلی شما هم امتیازات بیشتری میتوانید از زیمنس بگیرید بطور مثال اگر همین دژنکتور پارس سوئیچ در داخل تولید نمیشد آیا زیمنس با این قیمتها دژنکتور به شما میداد؟
با تشکر از تعمق بیشتری که در خصوص مطالب فوق مینمائید.
2
با تشکر از دوست عزیزی که مواردی چند را به جناب آقای مهندس منتظری متذکر شدند!
1-متاسفانه ایشان به کرات به سن و تجربه آقای منتظری اشاره کرده اند. این نوع برخورد با مدیران جوان و آینده دار کشور جز ناامید کردن آنها سود و منفعتی برای میهن عزیزمان (البته اگر واقعا عزیز باشد) نخواهد داشت. چرا همیشه انتقاد و یا مخالفت با نظر کارشناسان مسن تر، توهین و افترا تلقی می گردد؟ آقای منتظری و یا هر کارشناس دیگری اجازه دارد با ارائه مستندات کافی نظرش را ارائه نماید. و این مخالف هیچ قانون و مغایر اصول حرفه ای نخواهد بود.
2-اینکه منافع یک شرکت خارجی در ایران فقط و فقط یک سویه و یک جانبه در نظر گرفته می شود نشان از تنگ نظری و تمامیت خواهی دارد. دوستان و همکاران در نظر داشته باشند که در سال 2009 زندگی می کنند.
3-لیست خدمات زیمنس در ایران در تمام مقاطع (چه قبل و چه بعد از انقلاب) نشان می دهد که این شرکت بصورت مستمر در صنعت برق ایران حضور داشته است. احداث کارخانه تابلوسازی (مهرآباد سابق) در سال 1960 و در زمانی که تابلو فشارمتوسط تعریف درستی در ایران نداشت، نشان از فعالیت رو به رشد این شرکت (که به تعبیر دوستمان، منافع شرکتی تعبیر می شود) در ایران داشته است. این نوع برخورد با اهداف یک شرکت خارجی کاملا غیر کارشناسانه به نظر می رسد.
4-اینکه زیمنس در چه زمانی تصمیم به انتخاب همکار در ایران گرفته است و مقایسه آن با سن و یا تجربه مهندس منتظری قیاس مع الفارق است. به فرض اینکه این دو مقوله از یک جنس هم باشند، هدف از قیاس چسیت؟ تخطئه یک مدیر جوان؟ یا قدمت پارتنرشیپ زیمنس در ایران؟ شما فرموده اید که: اگر انتخاب با شرکت زیمنس بود... منظور چیست؟ انتخاب با کیست؟ آیا منظورتان این است که فورسهای خارج از سیستم داخلی یک شرکت خارجی، موجبات انتخاب پارتنری خاص را فراهم کرده است؟ آیا این فورسها سیستماتیک و برنامه ریزی شده است؟ آیا این همان چیزی نیست که سایرین از آن بعنوان مافیای صنعت یاد می کنند؟ در جای دیگر فرموده اید: ما (مجموعه صنعت برق)... ممکن است خود را معرفی بفرمائید که همگان بدانند که سخنگوی صنعت برق کیست؟ حیف است که ناشناس بمانید! و یا لااقل گمنام!
5-این احساس خطر و توهم توطئه خارجی ها و تصور فشار آوردن (!) بر سیستم و یا مجموعه های غیر دولتی متاسفانه در جای جای صنعت به چشم می خورد. دوستان عزیز متاسفانه فکر می کنند که با فشار آوردن (!) بر یک سیستم جواب مثبت می گیرند. لطفن فراموش نشود که در فشار یعنی شما پنجاه درصد نقد بپردازید و مابقی در زمان تحویل کالا! فشار یعنی تا پول نقد ترنسفر نشود، ساخت انجام نمی شود!و اگر ساخت انجام نشود، پروژه سالها به تاخیر می افتد و بعد از مدتی توجیه اقتصادی پروژه از بین می رود! دوستان کمی روشن تر به قضیه نگاه کنیم. تمام صنعت برق چند دستگاه ترانس جریان و ولتاژ و کلید قدرت و دژنکتور گازی ساخت داخل نیست! صنعت نفت ایران با کمپرسورها و توربین های خارجی کار می کند! که البته این نه به معنای وابستگی است. ساخت توربین و یا کمپرسور و یا اقلام وارداتی باید توجیح اقتصادی داشته باشد. اینکه ما هر چیزی را به هر قیمتی در داخل تولید کنیم نشان از خودکفائی و قدرت تولیدی ما نیست. همانطور که کشورهای صنعتی هم چنین سرمایه گذاری های بدون آینده ای را انجام نمی دهند.
در انتها خواهش می کنم، استدعا دارم این منافع ملی را روشن تر بفرمائید! باز کردن پای شرکت های اروپای شرقی و چینی و کره ای به ایران منافع ملی و میهنی است؟ این امتیاز گرفتن از زیمنس و یا شرکت های خارجی به چه معناست؟ چرا فکر می کنید که باید تهاجمی بازی کنیم؟! در تمام مدت تحریم چه چیزی عایدمان شد جز خروج نقدی ارز از مملکت؟ همین شرکت زیمنس که تا قبل از تحریم اعتباری و از طریق یوزانس جنس تامین می کرد، حالا به کمتر از نصف مبلغ قرارداد و آن هم بصورت نقدی، راضی به ساخت نیست! این منافع ملی تعریف شده شماست؟
حجم تولید دژنکتور گازی (یا وکیوم) پارس سوئیچ در مقایسه با دژنکتور وارداتی چقدر است؟ چرا فکر می کنید که زیمنس یا هر شرکتی فقط از روی ترس به ایران امتیاز می دهند؟ چرا شرکتهای خارجی را در تقابل با منافع خود می بینید. آیا تعامل بیشتر بهتر از برخوردهای هیستریک نیست؟
شایان ذکر است نقطه نظرات آقای مهندس منتظری بعنوان مدیری جوان و فعال قابل تعمق بیشتر می باشد!
در صورت نیاز اینجانب آمادگی دارم که خود را معرفی و رو در رو با دوست فوق مذاکره نمایم.
به امید روزی که منافع ملی معنی دقیق تری پیدا کند.
3
4
5

۳ فروردین ۱۳۸۸ ۱۲:۴۱

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)

  • توانیری
  • ۱۸ خرداد ۱۳۹۶ ۱۲:۱۶
  • 0
    0

مهندس بیات مشوق استفاده از تجهیزات داخلی است و این ایرادی دارد!؟ در بیش از 75درصد پست های فشارقوی کلید های این کارخانه نصب و بخوبی کار میکنن..


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.