English
پنج شنبه، ۲۵ مهر ۱۳۹۸, ۱۶:۴۱
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

فرازهایی از وصیتنامه الهی سیاسی حضرت امام خمینی(ره):تحریم اقتصادی تحفه ای الهی بودکه ما از آن غافل بودیم

فرازهایی از وصیتنامه الهی سیاسی حضرت امام خمینی(ره):تحریم اقتصادی تحفه ای الهی بودکه ما از آن غافل بودیم
حضرت امام خمینی(ره) در وصیت نامه سیاسی الهی خویش ضمن تاکید بر استقامت تا رهایی از وابستگی ها به کشورهای دیگر،‌ تصریح نموده اند:مادام که در احتیاجات صنایع پیشرفته ، دست خود را پیش دیگران درازکنید، قدرت ابتکار و پیشرفت در اختراعات درشما شکوفا نخواهد شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا  ، حضرت امام (ره) در بخشی دیگری از وصیت نامه خود تاکید فرموده اند: استقامت کنید زیرا که همین استقامت شما را از ننگ وابستگیها و پیوستگیها به قدرتهایی که همه شما را جز برای بردگی خویش نمی خواهند و کشور و ملت عزیزتان را عقب مانده و بازار مصرف و زیر بارننگین ستم پذیری نگه می دارند نجات می دهد.
رهبر فقید جمهوری اسلامی ایران تحریم را تحفه ای الهی دانسته و اظهار فرمودند: مادام که در احتیاجات صنایع پیشرفته ، دست خود را پیش دیگران درازکنید، قدرت ابتکار و پیشرفت در اختراعات درشما شکوفا نخواهد شد .  و به خوبی و عینیت دیدید که در این مدت کوتاه پس از تحریم اقتصادی همانها که از ساختن هرچیز خود را عاجز می دیدند و از راه انداختن کارخانه ها آنان را مایوس می نمودند، افکار خود را به کار بستند وبسیاری از احتیاجات ارتش و کارخانه ها را خود رفع نمودند. و این جنگ وتحریم اقتصادی و اخراج کارشناسان خارجی ، تحفه ای الهی بود که ما از آن غافل بودیم . اکنون اگر دولت و ارتش کالاهای جهانخواران را خود تحریم کنندو به کوشش و سعی در راه ابتکار بیفزایند، امید است که کشور خودکفا شود و از دریوزگی از دشمن نجات یابد.

حضرت امام (ره) در وصیتنامه خود اینچنین ادامه دادند : و هم در اینجا باید بیفزایم که احتیاج ما پس از اینهمه عقب ماندگی مصنوعی به صنعتهای بزرگ کشورهای خارجی حقیقتی است انکارناپذیر. و این به آن معنی نیست که ما باید در علوم پیشرفته به یکی از دو قطب وابسته شویم . دولت و ارتش باید کوشش کنند که دانشجویان متعهد را در کشورهایی که صنایع بزرگ پیشرفته را دارند و استعمار و استثمارگر نیستند بفرستند؛ و از فرستادن به امریکاو شوروی و کشورهای دیگر که در مسیر این دو قطب هستند احتراز کنند، مگران شاءالله روزی برسد که این دو قدرت به اشتباه خود پی برند و در مسیر انسانیت و انساندوستی و احترام به حقوق دیگران واقع شوند؛ یا ان شاءالله مستضعفان جهان و ملتهای بیدار و مسلمانان متعهد، آنان را به جای خود نشانند. به امیدچنین روزی .

۲۸ اسفند ۱۳۸۷ ۱۰:۳۷

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.