English
پنج شنبه، ۱۹ تیر ۱۳۹۹, ۱۳:۱۰
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

اعلام آمادگی ایران برای حضور در پروژه‌های توسعه‌ای بروندی

اعلام آمادگی ایران برای حضور در پروژه‌های توسعه‌ای بروندی
وزیر امور خارجه کشورمان از آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای حضور در پروژه‌های توسعه‌ای بروندی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از اداره کل اطلاعات و مطبوعات وزارت امور خارجه، «اگوستین استانزه» وزیر امور خارجه و فرستاده ویژه رئیس جمهور بروندی که برای دیدار رسمی به تهران سفر کرده است، امروز دوشنبه با منوچهر متکی وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و گفتگو کرد.
متکی در این دیدار بر سیاست جمهوری اسلامی ایران در گسترش روابط با کشورهای آفریقایی تاکید کرد و گفت: ظرفیت‌های فراوانی در حوزه‌های مختلف اقتصادی کشورهای آفریقایی وجود دارد که با تجربه‌های ایران می‌‌تواند بستر نوینی را در همکاری‌های مشترک و گسترش روابط فراهم کند.
وزیر امور خارجه کشورمان ضمن اعلام آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای حضور در پروژه‌های توسعه‌ای کشور بروندی، اظهار داشت: ایران در بخش‌های کشاورزی، بهداشت، انرژی و سدسازی آمادگی همکاری و مشارکت دارد.
آگوستین استانزه نیز در این دیدار گفت: بروندی بعد از یک دوره طولانی جنگ‌های داخلی اکنون در صلح و امنیت به سر می‌برد و در حال توسعه است.
وی افزود: ایران به عنوان دوست خوب آفریقا تجربیات گرانبهایی در بخش‌های کشاورزی، فنی، حرفه‌ای، بهداشت، سدسازی و مهار آب‌ها دارد که می‌تواند نقش مهمی در بازسازی بروندی داشته باشد.
وزیر امور خارجه بروندی خاطرنشان کرد: ما با تضمین بازگشت سرمایه‌ از حضور شرکت‌های و پیمانکاران بخش خصوصی ایران در اجرای پروژه‌ها و تجارت حمایت می‌کنیم و اراده جدی برای همکاری در همه زمینه‌ها با جمهوری اسلامی ایران وجود دارد

۳ فروردین ۱۳۸۸ ۲۰:۲۰

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.