English
یکشنبه، ۲۲ تیر ۱۳۹۹, ۱۴:۳۶
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

پیشنهاد ایران برای همکاری با گامبیا در انرژی، بهداشت و کشاورزی

پیشنهاد ایران برای همکاری با گامبیا در انرژی، بهداشت و کشاورزی
متکی در دیدار با همتای گامبیایی خود با اشاره به ظرفیت همکاری دوکشور در بخشهای انرژی، بهداشت و کشاورزی گفت: اراده جدی برای گسترش و تعمیق روابط با کشورهای آفریقایی اولویت سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از  مهر، منوچهر متکی در این دیدار که عصر شنبه برگزار شد، افزود:معتقدیم آفریقا و ایران دارای ظرفیت های فراوانی هستند که بکارگیری آنها می تواند نقشی مهم در تامین منافع متقابل داشته باشد.

متکی حوزه های انرژی، نفت و گاز، بهداشت و کشاورزی را از جمله بخش هایی عنوان کرد که مـی توان با بهره برداری از آنها، حجم روابط را افزایش داد.

در این دیدار وزیر امور خارجه گامبیا نیز گفت : ایران کشوری بزرگ با تجربه های ارزشمند در حوزه های مختلف است.

عمر توره با حمایت از سیاست جمهوری اسلامی ایران در اولویت دادن به گسترش روابط با کشورهای آفریقایی افزود: آفریقا ظرفیت ها و امکانات فراوانی دارد که با تجربه های ایران در حوزه های مختلف می تواند برای تامین منافع دو کشور مورد بهره برداری قرار گیرد.

وزیر امور خارجه گامبیا تصریح کرد: آفریقا اهمیت زیادی به روابط با ایران می دهد.

متکی همچنین در گامبیا با معاون رئیس جمهور این کشور دیدار و گفتگو کرد.وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در این دیدار بر ضرورت گسترش همکاری های اقتصادی دو کشور در حوزه های مختلف انرژی ، بهداشت و کشاورزی تاکید کرد.

ان جای سعیدی معاون رئیس جمهور گامبیا نیز در این دیدار با اشاره به اهمیت و جایگاه جمهوری اسلامی ایران گفت:ایران برای ملت و دولت گامبیا دوستی صمیمی و کشوری مهم و با ارزش است وما از گسترش همکاری همه جانبه با ایران استقبال می کنیم.

 وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که از روز دوشنبه هفته گذشته در سفر دوره ای به چند کشور آفریقایی و آمریکای لاتین بسر می برد، تاکنون از مالی، موریتانی ، برزیل ، ونزوئلا و گامبیا دیدار و با مقام های عالی این کشورها از جمله روسای جمهوری ، روسای پارلمان و وزرای امور خارجه این کشورها گفتگو کرده است

۹ فروردین ۱۳۸۸ ۲۰:۴۳

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.