English
جمعه، ۱۳ تیر ۱۳۹۹, ۱۷:۲۸
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

احمدی‌نژاد خواستار اقدام ضربتی در اصلاح الگوی مصرف آب، نان و انرژی شد

احمدی‌نژاد خواستار اقدام ضربتی در اصلاح الگوی مصرف آب، نان و انرژی شد
رئیس جمهور در نخستین جلسه هیئت دولت در سال جدید ، بر توجه ویژه به اصلاح الگوی مصرف عمومی در سه حوزه مورد تأکید رهبر معظم انقلاب یعنی نان، آب و انرژی تاکید کرد و اقدام ضربتی و انقلابی وزیران را در این خصوص خواستار شد .

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از مهر، هیئت وزیران روز یکشنبه در نخستین جلسه خود در سال 88 محور اصلی بحث ها را بررسی دقیق پیام نوروزی رهبر معظم انقلاب درباره اصلاح الگوی مصرف قرار داد و به تبیین، تشریح راه های مختلف اصلاح الگوی مصرف پرداخت. 

دکتر محمود احمدی نژاد درآغاز این جلسه با اشاره به سخنان مهم رهبر معظم انقلاب در این زمینه به وظایف سنگین دولت و همه دستگاه ها اشاره و تصریح کرد: باید به سمتی برویم که دقیق و به درستی همه الگوها اصلاح شود حتی درباره مدیریت وقت و زمان مردم نیز باید حرکت جدید و اصلاحی داشته باشیم.

احمدی نژاد نقش قوای مقننه و قضائیه را نیز در این زمینه بسیار تأثیرگذار خواند و افزود: باید در همین جلسه اول چارچوب کار را مشخص کنیم و هر دستگاه پیشنهادهای خود را در این زمینه دقیق مطرح و هر جا نیاز به اصلاح آیین نامه بود در این زمینه برنامه ارائه کند.

رئیس جمهور بر لزوم اصلاح چرخه های اداری کشور نیز تأکید کرد و گفت: در این زمینه باید به لایحه هدفمند کردن یارانه ها که گامی بزرگ و پایه ای است توجه و برای به نتیجه نشستن آن تلاش ویژه کنیم چرا که این لایحه حاصل تلاش همه متخصصان و دلسوزان کشور است که مدت ها برای به ثمر رساندن آن تلاش کرده اند.

پس از صحبت های رئیس جمهور، اعضای کابینه بنا برمسئولیت و حوزه کاریشان به بیان دیدگاه ها و پیشنهادهای خود در زمینه اصلاح الگوی مصرف پرداختند.

پس از پیشنهادهای مختلف وزیران، احمدی نژاد بحث ها و پیشنهادها را در 4 محور مصارف عمومی، مصارف دولت، اجرای طرح هدفمند کردن یارانه ها و فرهنگ سازی جمع بندی کرد.

رئیس جمهور توجه ویژه به اصلاح الگوی مصرف عمومی در سه حوزه مورد تأکید رهبر معظم انقلاب یعنی نان، آب و انرژی را خواستار شد و افزود: این سه حوزه را می توان به سرعت ساماندهی کرد و همانطور که سهمیه بندی بنزین با کاری ضربتی و دقیق و همراهی مردم صورت گرفت، این کار نیز با همراهی مردم انجام می شود.

وی افزود: ظرفیت های مردم ما بسیار بالاست و مردم نشان داده اند که اهل کارهای بزرگ و تحولی هستند و هر جا که به نفع منافع ملی است محکم پای آن می ایستند و حرکت خود را به درستی مدیریت می کنند.

رئیس جمهور خطاب به هیئت وزیران تأکید کرد: باید برای این کار برنامه های دقیق و در عین حال ضربتی و انقلابی بیاورید تا هرچه زودتر عملی شود، مطمئناً ما در این خصوص با برنامه های معمولی به جایی نمی رسیم.

رئیس جمهور بر صرفه جویی در مصارف دولتی تأکید کرد و گفت: همه دستگاه ها مسئولند و هر کس باید بنشیند و برای دستگاه خود برنامه ریزی کند تا هزینه های اضافی را از راه های مختلف همچون کاهش مسافرت ها و همایش ها و هزینه های اضافی کاهش دهد و حتی اگر بتوانیم یک درصد از بودجه مان را صرفه جویی کنیم این مقدار حدود 500 میلیارد تومان می شود که مبلغ کمی نیست.

وی افزود: شرکت های دولتی هم با یک درصد صرفه جویی در بودجه شان،هزار میلیارد تومان به دست می آورند که این هم مبلغ کمی نیست و برای پیشبرد امور بسیار مؤثر خواهد بود.

احمدی نژاد با بیان اینکه پیگیری طرح هدفمند کردن یارانه ها به عنوان حاصل کار نخبگان کشور از دیگر وظایف دستگاه های دولتی است، گفت: بخش آخر نیز فرهنگ سازی است که صدا و سیما در این مدت نشان داده است که کارهای خوب و ارزشمندی می شود در این زمینه انجام داد و کارهای خوبی نیز تا کنون انجام شده است.

احمدی نژاد با تأکید بر حرکت دولت با شتاب بیشتر در مسیر خدمتگزاری به ملت گفت: در این مدت که نزدیک ایام انتخابات نیز هست باید با جدیت و کمترین توجه به فضای انتخاباتی به حرکت خود ادامه دهیم و فقط به مصالح کشور فکر و بر اساس آن عمل کنیم.

وی افزود: باید در مسیر حرکت ملی فقط به منافع ملت و مصالح ملی فکر کرد و باید در این زمینه محکم بایستیم و با کسی رو در بایستی نکنیم چرا که مهم نیست که یک دولت ده بار باشد یا یک ماه.

وی افزود: هیچ کس نگفته است که اگر دولتی ده بار باشد به بهشت می رود، دولت شهید رجایی کمتر از یک ماه در عرصه وجود داشت اما آنچنان صادق و خالصانه کار کرد که در نهایت به سوی خداوند متعال پرواز کرد.

 رئیس جمهوربا اشاره به سخنان مهم رهبرمعظم انقلاب درباره انتخابات ریاست جمهوری دوره دهم تصریح کرد: انتخابات مظهر تجمیع اراده ها، نیت ها و اندیشه های مردم است و خوشبختانه در انقلاب ما انتخابات اصیل برقرار شد.

رئیس جمهور همچنین مواضع قاطع مقام معظم رهبری درباره سخنان اخیر رئیس جمهور آمریکا را ارزنده خواند و آن را روشن کننده مسیر حرکت کشور و همه مسئولان ارزیابی کرد.

رئیس جمهور در پایان جلسه هیئت دولت از همه دستگاه ها و کارکنان نهادها، دستگاه ها و وزارتخانه هایی که در طول تعطیلات تلاش کردند تا مردم به خوبی تعطیلات خود را پشت سر بگذارند و زمینه را برای آرامش مردم فراهم کردند، تشکر و قدردانی کرد

مهر
۱۰ فروردین ۱۳۸۸ ۲۱:۵۶

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.