English
پنج شنبه، ۲۶ تیر ۱۳۹۹, ۲۰:۴۷
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

40 درصد آب تولیدی کشور در شبکه های آبرسانی به هدر می رود

40 درصد آب تولیدی کشور در شبکه های آبرسانی به هدر می رود
عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی گفت: 40 درصد آبی که دولت با هزینه های بالا تامین می کند به علت پوسیده بودن شبکه های آبرسانی به هدر می رود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از ایرنا،"احمد نیک فر"،با اشاره به رهنمودهای مقام معظم رهبری در خصوص اصلاح الگوی مصرف، اظهار داشت: ایشان امسال را سال اصلاح الگوی مصرف نامگذاری کردند و خطاب به آحاد مردم و مسئولان تاکید داشتند که از اسراف و هدر روی، منابع ملی جلوگیری شود.
نماینده مردم اقلید در مجلس گفت: درست مصرف کردن از دیگر محورهای فرمایشات مقام معظم رهبری بود، هم اکنون 30 درصد نان در مصرف اسراف می شود، در حالی که برای تامین این نان دولت متحمل هزینه های گزافی می شود.
نیک فر افزود: متاسفانه مردم از الگوی درست مصرف در بسیاری از زمینه ها مانند مصرف آب، برق، گاز و مواد غذایی فاصله گرفته اند که این امر منجر به از بین رفتن سرمایه های ملی شده است.
وی افزود: خطاب رهبری به اشخاص و مسئولان بود و امیدواریم امسال ادارات و ارگان های عمومی بیش از حد خرج تجهیز دفاتر و دکوراسیون نکنند.
نیک فر با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری بر صیانت از ثروت ملی تاکید داشتند، افزود: ایشان تاکید کردند اگر دارایی های کشور مانند نفت و معادن را می فروشیم نباید آن را صرف هزینه های جاری کنیم بلکه درآمد ناشی از فروش این منابع باید صرف تولید ثروت و دارایی جدید و سرمایه گذاری در امور عمرانی و زیربنایی شود.
این نماینده مجلس اظهار داشت: درآمد حاصل از فروش نفت و ذخایر معدنی باید صرف سرمایه گذاری زیربنایی و خلق ثروت و دارایی برای آیندگان شود.
نیک فر افزود: در یک نظام اقتصادی سالم هزینه های جاری دولت از درآمدهای مالیاتی تامین می شود.

ایرنا
۱۵ فروردین ۱۳۸۸ ۱۰:۲۴

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.