English
یکشنبه، ۱۵ تیر ۱۳۹۹, ۰۵:۴۲
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

اصلاح الگوی مصرف باید از دولت شروع شود

اصلاح الگوی مصرف باید از دولت شروع شود
عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت:‌ برای دستیابی به اهداف اصلاح الگوی مصرف باید بدنه دولت و دهک‌های بالای درآمدی پیشگام شده و برای سایر مردم الگوسازی کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از فارس ،مؤیدحسینی‌صدرگفت: اتخاذ راهکارهای مبتنی بر اصلاح الگوی مصرف امری ضروری در اقتصاد کشور است چرا که مصرف بی‌رویه از عوامل مهم در جهت تعدیل اقتصاد کشور به شمار می‌آید و باید این مشکل مرتفع می‌شد.
وی ادامه داد: در جهت عملیاتی شدن طرح اصلاح الگوی مصرف باید در مجلس فراکسیونی به منظور هدایت، حمایت و نظارت بر نحوه اجرای طرح با اعمال تدابیر کارشناسان در جهت پیشگیری از هدر رفت منابع و انرژی تشکیل شود.
وی خاطرنشان کرد: مصارف در بخش خانگی یک سوم بخش دولتی است و لذا برای کنترل و پیشگیری از اسراف بی‌رویه منابع در قدم اول باید ادارات، نهادها و سازمان‌های دولتی با پذیرش نقص‌های خود در این زمینه با رعایت اصول و قواعد اصلاح مصرف به الگویی برای دیگر اقشار جامعه تبدیل شوند.
وی تصریح کرد: باید این طرح را از قالب شعار خارج و با نگرشی عملیاتی به آن، همراهی قوای سه‌گانه کشور را به منظور حمایت از طرح در مسیر اجرا مد نظر داشت.
عضو کمیسیون انرژی در خصوص زمان اجرای طرح گفت: همزمان با شروع به کار مجلس،‌ ابتدای هفته آتی نقاط ضعف و قوت روش‌های کنونی بررسی و برای پیشگیری از هدر رفت منابع،‌ زمان، و انرژی در راستای عملیاتی کردن طرح اصلاح الگوی مصرف پیشگیری و در این مسیر با جدیت گام بر خواهیم برداشت.
وی افزود:‌ با توجه به اینکه استفاده از اتومبیل‌ها و وسائط نقلیه دیزلی در اکثر نقاط جهان امروز رایج شده است اما در کشور ما تکنولوژی در عرصه صنایع و تولید داخلی هنوز بروز رسانی نشده است و بسیاری از تولیدات داخلی به خصوص خودروها و لوازم برقی از استاندار جهانی به دور بوده و از کیفیت کافی برخوردار نیستند.

فارس
۱۶ فروردین ۱۳۸۸ ۰۰:۳۶

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.