English
یکشنبه، ۶ بهمن ۱۳۹۸, ۰۷:۰۶
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

مصرف انرژی در ایران معادل کشوری 1.2 میلیارد نفری

مصرف انرژی در ایران معادل کشوری 1.2 میلیارد نفری
مخبر کمیسیون ویژه بررسی طرح تحول اقتصادی مجلس گفت: جمعیت ایران حدود 70 میلیون نفر است اما به میزان یک میلیارد و 200 میلیون نفر انرژی مصرف می کنیم، بنابراین باید در این ساختار تغییراتی را ایجاد کنیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از مهر،سیدکاظم دلخوش از برگزاری اولین جلسه کمیسیون ویژه بررسی لایحه هدفمند کردن یارانه ها در مجلس در بعد از ظهر امروز خبرداد و افزود: کمیسیون ویژه به طور قطع جدی تر از گذشته و با توجه به مباحث کارشناسی رسیدگی به لایحه را ادامه می دهد.

مخبر کمیسیون اقتصادی مجلس در مورد اصلاح الگوی مصرف نیز گفت: کشور ما دارای منابع بی شماری است که به درستی از آن استفاده نمی شود، باید ساختار را به نحوی تغییر دهیم که انرژی، حاملهای انرژی و یارانه ها هدر نرود.

وی با تاکید بر بهینه سازی مصارف مختلف در بخش کالا و خدمات اظهارداشت: جمعیت کشور ما حدود 70 میلیون نفر است، اما به میزان یک میلیارد و 200 میلیون نفر انرژی مصرف می کنیم، بنابراین باید در این ساختار تغییراتی را ایجاد نمائیم.

دلخوش بر اتخاذ تدابیر جدید برای کالاهای تولیدی در کشور اعم از صنعتی، کشاورزی و غیره تاکید کرد و اظهارداشت: از طریق صادرات اصولی و افزایش ظرفیتهای تولیدی باید به نحوی عمل کنیم که منابع کشور هدر نرود، همچنین در استفاده از ارزاق عمومی همچون نان باید از تکنولوژی های جدید و در بخش آب از فرآوری بهینه آب استفاده کرد.

وی اجرای اصلاح الگوی مصرف را ساماندهی امور مذکور عنوان و تصریح کرد: مسئولان تجمل گرایی را از خود دور کنند و در جهت استفاده صحیح از امکانات در دستگاههای اجرایی و اداری تلاش کرده و از تهیه امکانات غیر ضروری اجتناب نمایند.

مخبر کمیسیون اقتصادی مجلس تغییر نوع و فرهنگ مصرف را مورد اشاره قرار داد و بر جلوگیری از هزینه های اضافی تاکید کرد و افزود: ملت، قوای سه گانه و مجمع تشخیص مصلحت نظام می توانند در کنار یکدیگر این حرکتهای اصولی را اجرا و عملیاتی نمایند.

وی همچنین از تشکیل کمیته هایی در دستگاههای مختلف در راستای اجرای اصلاح الگوی مصرف خبرداد و گفت: کمیسیونهای مختلف مجلس نیز در این زمینه قوانینی را تدوین خواهند کرد که به نفع مردم و کشور باشد. 

مهر
۱۷ فروردین ۱۳۸۸ ۲۳:۲۱

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.