English
پنج شنبه، ۱۹ تیر ۱۳۹۹, ۲۲:۳۰
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

فتاح ، روش های اصلاح الگوی مصرف اب و برق را اعلام کرد

فتاح ، روش های اصلاح الگوی مصرف اب و برق را اعلام کرد
وزیر نیرو اعلام کرد : از همه روش ها و ابزارهای قانونی و علمی برای بهینه سازی مصرف اب و برق استفاده خواهیم کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از واحد مرکزی خبر ، پرویزفتاح درباره روش های اصلاح الگوی مصرف گفت : برنامه های وزارت نیرو که از پیش کارشناسی شده ، ‌به کمیته ای که رئیس جمهور در نخستین نشست هیئت دولت به مسئولیت معاون اول رئیس جمهور برای اصلاح الگوی مصرف تعیین کرده ، ارائه شده است و امیدواریم هفته اینده تصویب و ابلاغ شود.
وی تامین وسایل مصرف بهینه اب و برق و توزیع ان با قیمت مناسب را از این اقدامات و برنامه ها ذکر کرد.
فتاح اعمال سیاست های تنبیهی و تشویقی را هم از این برنامه ها بیان کرد و افزود : وزرات نیرو از ابزار تعرفه نیز به صورت پلکانی برای بهینه سازی مصرف آب و برق استفاده خواهد کرد.
وی گفت: این روش (تعرفه ای) به معنی افزایش درامدهای وزارت نیرو نیست بلکه در مقابل افزایش تعرفه مشترکان پرمصرف ، مشترکان کم مصرف نیز از سیاست های تشویقی و تخفیف های ویژه و استفاده بیشتر از یارانه برخوردار خواهند شد.
فتاح گفت : در صورت تصویب لایحه هدفمندکردن یارانه ها در مجلس شورای اسلامی و اجرای آن ، گام اساسی برای اصلاح الگوی مصرف در کشور برداشته می شود.
وزیر نیرو درباره تولید و مصرف برق خاطرنشان کرد : پارسال 215 میلیارد کیلووات ساعت برق در کشور تولید شد که در مقایسه با سال 86 حدود 6 و 3 دهم درصد رشد نشان می دهد.
وی افزود : نیمه نخست پارسال این رشد حدود 8 درصد بود اما اواخر پارسال به 5،3 دهم درصد رسید.
فتاح توزیع لامپ های کم مصرف، جمع آوری انشعاب های غیرمجاز، اصلاح شبکه های فرسوده برق ، توزیع کنتورهای چند تعرفه ای و تبدیل نیروگاه های گازی به سیکل ترکیبی را در کاهش مصرف برق موثر دانست.
وی با بیان اینکه آرزوی دیرین مردم ایران در استفاده از برق هسته ای امسال محقق خواهد شد ، گفت : با بهره برداری از نیروگاه اتمی بوشهر ، اواسط تابستان پانصد مگاوات برق هسته ای نیز وارد مدار خواهد شد.
وزیر نیرو با بیان اینکه نخستین بار در عمر صنعت برق کشور تا اوایل خرداد همه تعمیرات نیروگاهی به پایان می رسد و آماده بهره برداری با ظرفیت کامل می شود،
افزود : تابستان همه واحدهای حرارتی به کار گرفته می شود اما همچنان بخش عمده ای از نیروگاههای برق آبی را در مدار نخواهیم داشت.
فتاح افزود: پارسال به علت کم آبی ، حداکثر توانستیم حدود 2 هزار مگاوات از ظرفیت نیروگاه های برق آبی استفاده کنیم در حالی که ظرفیت نصب شده این نیروگاه ها 7 هزار و 800 مگاوات است.
وزیر نیرو گفت: امسال برنامه ریزی کرده ایم حدود 3 هزار مگاوات از نیروگاههای برق آبی ، برق دریافت کنیم تا در اوج مصرف که پیش بینی می شود به رکورد 41 هزار و 500 مگاوات برسد ، تابستان را بدون اعمال خاموشی سپری کنیم که البته
بدون همراهی و صرفه جویی مردم میسر نخواهد شد.
فتاح با اشاره به اقدامات وزارت نیرو برای تامین امکانات و وسایل کاهنده مصرف برق از جمله توزیع لامپ های کم مصرف یارانه ای در سال گذشته اظهار داشت : پارسال با پرداخت یکصد میلیارد تومان یارانه برای تولید و توزیع لامپ های کم مصرف حدود 53 میلیون شعله لامپ کم مصرف توزیع شد که حدود هشتصد میلیارد تومان صرفه جویی داشته است.

واحد مرکزی خبر
۱۹ فروردین ۱۳۸۸ ۰۲:۵۷

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.