English
پنج شنبه، ۲۶ تیر ۱۳۹۹, ۲۱:۳۶
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

محرابیان: بسته حمایتی از تولید و صنعت به زودی ابلاغ می شود

محرابیان: بسته حمایتی از تولید و صنعت به زودی ابلاغ می شود
وزیر صنایع و معادن اعلام کرد: اولین بسته ویژه حمایت از تولید و صنعت به منظور تداوم رشد در این بخش، هفته آینده ابلاغ خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت صنایع ومعادن، علی اکبر محرابیان گفت: با توجه به رشد بسیار خوب تولید و صنعت در سال گذشته، اولین بسته حمایتی از این بخش که با هدف تداوم رشد تولید طراحی شده است، ارائه خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه بخش تولید و صنعت کشور در سال 87 توانست رشد بسیار خوبی را تجربه کند افزود: در حالی که وضع اقتصادی در بیشتر کشورهای جهانی بویژه کشورهای غربی با بحران روبرو بود، بخش صنعت و تولید در ایران با سیاست ها و برنامه ریزی های مناسب، کمترین اثر را از این وضع داشت و روند رو به رشد خود را حفظ کرد.
وزیر صنایع و معادن گفت: سال گذشته میزان سرمایه گذاری های انجام شده در پروانه های صنعتی صادره بیش از 24 هزار و 600 میلیارد تومان بود که در مقایسه با سال 86 بیش از 90 درصد رشد نشان می دهد.
محرابیان دستیابی به رشد مناسب در بخش صنعت کشور در حالی که غالب کشورها با بحران اقتصادی روبرو بودند را نعمتی الهی توصیف و اضافه کرد: همه تلاش وزارت صنایع و معادن و دست اندرکاران تولید در کشور این خواهد بود که این روند در سال 88 نیز حفظ شود که ارائه بسته حمایتی از تولید از جمله تدابیر اتخاذ شده است.
وزیر صنایع و معادن، با اشاره به لزوم حمایت نظام بانکی از بخش تولید کشور خاطرنشان کرد: در بسته سیاستی نظارتی شبکه بانکی کشور نیز پشتیبانی از صنعت اولویت اصلی جهت گیری ها خواهد بود و همه تلاش های مجموعه کارگروه حمایت از تولید که رییس جمهور اواخر سال گذشته دستور تشکیل آن را داد، در همین جهت خواهد بود.
وی گفت: رئیس جمهوری نیز در دستور خود مبنی بر تشکیل این کارگروه تاکید کرد که این کارگروه "به منظور بررسی و چاره‌اندیشی برای رفع موانع و مشکلات فراروی تولید از جمله در بخش صنعت و اتخاذ ساز و کار مناسب با استفاده از تمامی ظرفیت‌های قانونی جهت ایجاد انگیزه، امید و تحرک بیشتر نزد فعالان عرصه تولید" تشکیل می شود.
ریاست کارگروه حمایت از تولید با وزیر صنایع و معادن است و در آن وزیران نیرو، بازرگانی، دفاع و کار و امور اجتماعی، و رییس کل بانک مرکزی و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری عضو هستند.

پایگاه اطلاع رسانی وزارت صنایع ومعادن
۱۹ فروردین ۱۳۸۸ ۰۲:۵۸

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.