English
شنبه، ۱۴ تیر ۱۳۹۹, ۱۴:۲۹
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

شورای بین المللی زیتون بورس تحصیلی به کارشناسان ایرانی می دهد

شورای بین المللی زیتون بورس تحصیلی به کارشناسان ایرانی می دهد
" محمد احمد اسبیتری" مدیر اجرایی شورای بین المللی زیتون ازاعطای چند بورس تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد زیتون در دانشگاه های اروپایی به کارشناسان ایران خبر داد.

بنا برگزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از ایرنا، اسبیتری در دیدار با سفیر ایران در اسپانیا ضمن اعلام این مطلب اظهار امیدورای کرد که برگزاری اینگونه دوره ها بتواند به ارتقاء سطح و توسعه تولید زیتون در ایران کمک نماید.
اسبیتری همچنین اظهارداشت : اعزام متخصصان شورا برای برگزاری دوره های مربوط به زیتون ، ایجاد کلکسیون گونه های ملی و بین المللی درخت زیتون در ایران ، اکردیته شدن برخی از آزمایشگاههای ایران برای آنالیز روغن زیتون و بررسی کیفیت آن از سوی شورا ، برنامه مدیریت پس مانده های کارخانه های روغن کشی در ایران و ارائه مشاورت های تخصصی از برنامه های شورا در روابط خود با جمهوری اسلامی ایران در سال جاری میلادی است .
وی همچنین با اشاره به سفر اسفندماه گذشته خود به ایران و بازدید از باغات زیتون کشورمان ، امضای یک یادداشت تفاهم فی مابین شورای بین المللی زیتون و وزارت جهاد کشاورزی را از دستاوردهای مهم این سفر ذکرکرد.
در این دیدار سید داود صالحی سفیر جمهوری اسلامی ایران در مادرید نیز ضمن اعلام آمادگی کشورمان برای توسعه همکاریهای فی مابین اظهارداشت : وزارت جهاد کشاورزی ودفتر طرح زیتون آن وزارتخانه گام های اساسی برای توسعه زیتون ایران برداشته اند و اقدامات شورا می تواند مانند گذشته به این امر کمک بزرگی نماید .
صالحی همچنین با مثبت ارزیابی کردن یادداشت تفاهم امضا شده بین شورا و وزارت جهاد کشاورزی اظهار امیدواری نمود ایران با مشارکت شورای بین المللی زیتون بتواند در آینده به یکی از کشورهای مهم تولید و مصرف کننده زیتون و فرآورده های جانبی آن تبدیل شود .
وی برگزاری دوره های مختلف در ایران از سوی شورا زیتون را که مقر آن در مادرید پایتخت اسپانیاست، فرصت مغتنمی برای متخصصان ایرانی بر شمرد واینگونه اقدامات را گامی اساسی در جهت ارتقای سطح همکاریهای فی مابین برشمرد .

ایرنا
۱۹ فروردین ۱۳۸۸ ۱۰:۳۱

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.