English
یکشنبه، ۱۵ تیر ۱۳۹۹, ۲۰:۱۴
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

اصلاح الگوی مصرف پلکان ترقی سند چشم‌انداز است

اصلاح الگوی مصرف پلکان ترقی سند چشم‌انداز است
وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: اصلاح الگوی مصرف پلکان ترقی سند چشم‌انداز است و به همین دلیل باید برای تحقق این امر برنامه ریزی جدی شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از مهر،سید شمس‌الدین حسینی ظهر سه شنبه در همایش تبیین نقش کارکنان دولت در اصلاح الگوی مصرف در بوشهر افزود: نقش کارکنان دولت در تحقق اصلاح الگوی مصرف دو بعد رفتاری دارد، یکی ارتباط مستقیمی است که همگان با مصرف دارند و باید در استفاده از منابع دقت کنند و نقش دوم و مهم‌تر این است که چقدر در راستای استفاده از منابع توسط جامعه درست رفتار می‌کنیم؟

وی با تأکید بر اینکه از دو منبع عالی سرمایه‌انسانی و زمان استفاده بهینه داشته باشیم، افزود: برای اصلاح الگوی مصرف در طراحی‌ها باید به فرهنگ و سیاست اقتصادی توجه کرده و آگاهی‌های عمومی در این زمینه را افزایش دهیم.

حسینی خاطرنشان کرد: با اسراف کردن فرصت را از نسل‌های آینده می‌گیریم و این موضوع خلاف رعایت عدالت است از این رو باید به عدالت در طول زمان توجه کرده و فرهنگ استفاده از منابع را افزایش دهیم.

وزیر امور اقتصادی و دارایی تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب با ابلاغ سیاست‌های کلی اصل 44 سنگ بنای مدیریت نظام اقتصادی را بنا گذاشته‌اند‌، ساختار مدیریت و تقسیم وظیفه را تعریف کرده و فضا را برای مشارکت بیشتر مردم در توسعه اقتصادی فراهم کردند.

حسینی ادامه داد: در سیاست اقتصادی و تدبیر آن باید جوهره الگوی مصرف را درج کنیم و اگر سیاست اقتصادی را اصلاح نکنیم الگوی مصرف نیز اصلاح نمی‌شود.

وزیر اقتصاد گفت: شیوه تصمیم و مدیریت ما و رفتار مردم روی نحوه مصرف منابع در جامعه اثر می‌گذارد و باید در ارتباط با ابعاد این موضوع تحقیق بیشتری کنیم.

کارکنان دولت باید الگوی اصلاح مصرف باشند

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر نیز در این همایش گفت: اسراف ناهنجاری و فعل حرام در حوزه دین و یک عمل قبیح از منظر عقل و تلف کردن دارایی است.

آیت الله غلامعلی صفایی بوشهر افزود: فرهنگ پرهیز از اسراف باید نهادینه دینی شود و روش های غلط، عدم آموزش صحیح استفاده از کالا از عوامل اسراف است.

امام جمعه بوشهر تصریح کرد: اگر اسراف در جامعه ادامه یابد تعادل بین تولید و مصرف به هم می خورد و بحران اقتصادی ایجاد می شود.

آیت الله صفایی بوشهر افزود: کارکنان دولت بخش عظیمی از جغرافیای جمعیتی را تشکیل می‌دهند که باید الگوی اصلاح مصرف باشند.

برای اصلاح الگوی مصرف باید به الگوی قابل پذیرش علمی برسیم

استاندار بوشهر نیز در این همایش گفت: در موضوع اصلاح الگوی مصرف باید به الگوی قابل پذیرش در جامعه علمی برسیم که در این صورت است که مطلوبیت حاصل می‌شود.

ابوطالب شفقت افزود: اصلاح الگوی مصرف فقط دولتی نیست و همه آحاد جامعه را در بر می‌گیرد ولی مسئولان و کارکنان باید در این مسئله پیشتاز باشند.

وی افزود: مهم‌ترین منبع در محیط اداری زمان است و باید به وقت به عنوان یکی از مهم‌ترین منابع انجام خدمت به آن توجه داشته باشیم.

استاندار بوشهر اظهار داشت: برگزاری این همایش فرصتی برای همگرایی خدمت و تقویت همبستگی، اتحاد و انسجام در طول سال است.

مهر
۱۹ فروردین ۱۳۸۸ ۱۲:۳۹

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.