English
پنج شنبه، ۱۹ تیر ۱۳۹۹, ۱۱:۵۱
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

تشریح برنامه های صرفه جویی آب توسط مدیرعامل شرکت آب منطقه ای سمنان

تشریح برنامه های صرفه جویی آب توسط مدیرعامل شرکت آب منطقه ای سمنان
مهندس جهانگیر حبیبی رییس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت آب منطقه ای سمنان در برنامه صبح با خبر شبکه خبر سیما که با موضوع درست مصرف کردن آب برگزار شد ضمن تشریح منابع آب موجود در استان به ابعاد مختلف اصلاح الگوی مصرف آب خصوصاً در بخش کشاورزی اشاره نمود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه ای سمنان، مهندس حبیبی با یادآوری این موضوع که استان سمنان با وسعتی حدود 97000 کیلومترمترمربع، با محدودیت شدید منابع آب روبروست خاطر نشان کرد: کشور ما در منطقه خشک و نیمه خشک واقع شده و متوسط بارندگی آن حدود متوسط بارندگی جهانی است. این در حالی است که استان سمنان کمتر از نصف میانگین بارندگی کشور را در حدود 120 میلیمتر بارش در سال را دارد و این موضوع شرایط ما را در سال های اخیر و خشکسالی بوجود آمده سخت تر می کند.
وی صرفه جویی آب را در بخش کشاورزی مهم و ثمربخش خواند و اظهار داشت: بخش عمده منابع آبی در استان یعنی حدود 90 درصد در حوزه کشاورزی استفاده می شود که حدود 1/1 میلیارد مترمکعب از سفره های آب زیرزمینی سالانه توسط بهره برداران برداشت خواهد شد و این در حالیست که اگر از این میزان برداشت فقط 1 درصد رعایت صرفه جویی در سال شود حدود 11 میلیون مترمکعب آب صرفه جویی خواهد شد و از این مقدار می توانیم نیازهای سایر بخش ها از جمله صنعت و خدمات را مرتفع کنیم.
مهندس حبیبی مهمترین عوامل صرفه جویی در بخش کشاورزی را تغییر روش آبیاری از سنتی به مدرن و کشت گونه های کم آب بر و مقاوم در برابر خشکسالی بر شمرد و عنوان کرد: از دیگر مواردی که به مدیریت آب در استان کمک خواهد نمود کشت گونه ها با بازدهی بیشتر و افزایش راندمان آبیاری است. این نکاتی است که باید در بحث صرفه جویی در بخش کشاورزی مورد توجه ویژه قرار گیرد

روابط عمومی شرکت آب منطقه ای سمنان
۱۹ فروردین ۱۳۸۸ ۱۱:۴۰

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.