English
جمعه، ۱۳ تیر ۱۳۹۹, ۱۸:۲۴
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

از سوی وزارت خزانه‌داری آمریکا صورت گرفت:تحریم شرکت باتری نیرو به اتهام ارتباط با وزارت دفاع ایران

از سوی وزارت خزانه‌داری آمریکا صورت گرفت:تحریم شرکت باتری نیرو به اتهام ارتباط با وزارت دفاع ایران
وزارت خزانه‌داری آمریکا، روز سه‌شنبه شش شرکت جدید ایرانی و یک شهروند چینی را به اتهام نقض تحریم‌ها و همکاری با برنامه هسته‌ای و موشکی جمهوری اسلامی مورد تحریم قرار داد

به گزارش خبرگزاری‌های آمریکا، «استوارت لوی»، معاون اطلاعات مالی و تروریسم وزارت خزانه‌داری آمریکا، روز سه‌شنبه گفت: ما امروز بر پایه قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل متحد و تعهدات بین‌المللی خود رفتار کردیم تا مانع سوءاستفاده از سیستم مالی برای دستیابی ایران به تکنولوژی هسته‌ای و موشکی شویم.

شرکت صنعتی فلزکاری خراسان، ابزار برش کاوه، مجتمع صنعتی امین، شرکت صنعتی فلزکاری یزد و شرکت صنعتی صیاد شیرازی، شرکت‌های ایرانی هستند که مورد تحریم قرار گرفته‌اند.

همچنین شرکت باتری نیرو به اتهام ارتباط با وزارت دفاع ایران، تحریم شده است.

وزارت خزانه‌داری آمریکا اعلام نموده است: هر گونه معامله و یا همکاری شهروندان این کشور با این شش شرکت ایرانی ممنوع بوده و اموال و دارایی آنها در خاک آمریکا مسدود و توقیف می‌شوند. صحبت از توقیف اموال شرکت‌های ایرانی، در حالی مطرح می‌شود که هیچ‌گونه رابطه مستقیم اقتصادی بین این شرکت‌ها و آمریکا نباشد.

در همین حال، وزارت خزانه‌داری آمریکا گفته است: «لی فانگ وی»، شهروند چینی و مدیر تجاری شرکت «لیمت»، نیز در فهرست افراد مورد تحریم این کشور قرار گرفته است.

وزارت خزانه‌داری آمریکا همچنین مدعی شد: «این شرکت چینی از سال ۲۰۰۶ به دلیل فروش تجهیزات موشکی به ایران مورد تحریم قرار گرفته بود و این شهروند چینی با تشکیل یک شرکت جدید کوشیده است تا تحریم‌ها علیه ایران را دور بزند.

دادستان منهتن نیویورک، لی فانگ وی را متهم کرده است که با باز کردن یک حساب بانکی در نیویورک، در صدد خرید مواد قابل استفاده در تولید سلاح اتمی ایران بوده است.
همچنین این شهروند چینی و شرکت او متهم شده که در دو سال گذشته در شصت مورد تحریم‌های سازمان ملل متحد علیه ایران را نقض کرده است.

این شرکت همچنین متهم شده است که پانزده تن آلومینیم قابل استفاده در موشک‌های دور برد را به‌ ایران فرستاده است.

«رابرت مورگنتا»، دادستان منهتن نیویورک گفت: هر چند این مواد قابلیت استفاده دوگانه دارند، اما این مواد به شرکت نظامی ایران فروخته شده‌اند و این تردیدی نمی‌گذارد که برای تولید سلاح مورد استفاده قرار گرفته‌اند. این در حالی است که هر گونه معامله با این شهروند چینی و شرکت وی نیز از سوی شهروندان آمریکایی ممنوع خواهد بود.

آمریکا در سال‌های اخیر با زدن اتهاماتی بانک‌های دولتی ایران را نیز مورد تحریم قرار داده است.

همچنین پیش از این، شرکت سرمایه‌گذاری بانک ملی، سیمان مازنداران، سرمایه‌گذاری توسعه ملی، سیمان شمال و شرکت چاپ و نشر بانک ملی ایران، از جمله یازده شرکت مورد تحریم بوده‌اند.

این کارهای آمریکا، هشداری است به برخی که گمان می‌کنند با چند سخنرانی مهیج از سوی اوباما، رئیس‌جمهور جدید آمریکا، می‌توان به تغییر رفتار بنیادی از سوی این کشور امیدوار بود و احیانا با آغاز مذاکرات به آن کشور امتیازهایی داد.

نظرات کاربران:
چطور وقتی این تحریم ها و اعمال وجود دارد مقامات آمریکایی حرف از دست دراز کردن و آشتی می زنند در حالی که خود نقض کننده اول این زمینه اند اوباما هم در حال تکرار اعمال بوش است منتها در لباس و چهره ای خندان و فریبنده
ای بابا ... ما که داشتیم با یک پیام تبریک داشتم با آمریکا کشور دوست و برادر می شدیم ...
اصلاً دور از انتظار نبود ، آمریکا نشون داده که حرف و عملش اکثر اوقات یکی نیست مثل وعده وعید هایی که به کره شمالی داد و اونا هم به حرف آمریکا عمل کردند و بعد چند ماه که تازه فهمیدن چه کلاهی سرشون رفته...
در کل آمریکا قطب زیاد داره که بره خودشون میتازن و ماشاالله جناب باراک حسین اوباما هم ثابت کرده در موقعیت های مختلف تنها چیزی رو که خوب بلدن جو گیر شدن : دی
(به یاد مسعود شصتچی)
شما چرا نظر مخالفان را چاپ نمیکنید این چگونه ازادی است که خودتان بزای خودتان نظر میدهید کمی از علی ابطحی یاد بگیرید که ازادانه نظر همه را چاپ میکند
فرض کنید امریکا وجود ندارد خودتان مایحتاجتان را بدون امریکا تامین کنید که موجب پیشرفت می شود
شما که نظر منو نمیزنین ولی به هر حال اون چیزی که به نظر میرسه حق و انصاف هست باید گفت: یک سوال از همه کسانی که اینقدر متعجب یا ناراحت میشن... مگه ایران خودمون هنوز تغییری در برنامه های صلح آمیز اتمی داده که انتظار دارین طرف مقابل تغییری بده... قطار بی ترمز، تحریم بی ترمز داره.... من الان چند سال میشه که به طور کامل دیگه رفتم از ایران و دوست دارم دو مورد رو هموطنانه بهتون بگم : اول اینکه همه آدمهای دنیا تو این دوره زمونه یه جور زندگی میکنن یه جور فکر میکنن یه جور تحلیل میکنن و کسی فکر نکنه که زرنگه . دوم اینکه همین آمریکا پنجاه سال پیش این تسلیحات رو درست کرده آزمایش کرده و الان پنجاه سال جلوتره مثل اینکه اگه امروز ما چیزی رو درست کنیم و پنجاه سال نابغه ترین دانشمندای دنیا روش کار کنن. من دشمن نیستم که شما هم هموطن من. یه مثال جالبی هست اینجا میگن bit it or meet it یعنی اگه میتونی بزن اگه نمیتونی رفیق شو.
زنده باد ایران و ایرانی.
هر چند میدونم نظرم رو درج نمی کنید. اولا آغاز هر مذاکره ای دلیل بر امتیاز دادن نیست. این پیش داوری خودش نشانه ضعف در هر مذاکره ای می تونه باشه.
ثانیا شما چرا در انتهای برخی خبرها (نه فقط این خبر)تحلیل خودتون رو هم درج می کنید. تحلیل و موضعگیری( که حق سایت شما هم هست) باید در بخشی مجزا از قسمت خبر رسانی باشه.
خوشا بحال افراد خوش خیالی که برای روی کار آمدن اوباما روز شماری میکردند!! این هم دم خروس!!! باز هم باور نمی کنید؟!!!!
از آقایان محسن سازگارا و علیرضا نوری زاده بخاطر همکاری در این جاسوسی و وطن فروشی از طرف قاطبه ضد انقلاب تقدیر و قدرانی میشود.
آیا تغییر رفتار یعنی آنچه ما می خواهیم؟ به نظر تا کنون جایی مطرح نشده
آیا تابحال ما هم توانسته ایم یک قلم از کالا های آمریکایی و یا اروپای را در داخل کشور خودمان تحریم و از بازار جمع آوری کنیم یا فقط و فقط به شعار دل خوش کرده ایم ....؟
به نظر من مشکلات ممکلت با هسته ای شدن بر طرف نمیشه. نمیشه که همش با غرور وعده های تو خالی به خودمون بدیم. ما الان واقعا به رابطه با آمریکا و اروپا و مشارکت با کشورهای پیشرفته بیشتر احتیاج داریم تا انرژی هسته ای! هر چند بعید میدونم که این نظرم درج بشه!
خب به همین میگن سیاست چماق و هویج.
وزارت خزانه داری آمریکا خیلی خوابه چون باطری سازی نور با وزارت دفاع در ارتبات نیست بلکه باتری سازی نور برای وزارت دفاع و یکی از شرکتهای آن میباشد . ولی ارتباط آن را با انرژی هسته ای نفهمیدم مطمئنا خودشان هم نفهمیدن
اشکال کار این است که مسئولین ما فکر کردند که شعار تغییر اوباما تنها در تغییر رفتار آمریکا با ایران است و اینکه تمام سیاستهای پیشین آمریکا در مورد ایران را نادیده بگیرد اما این یک اشتباه استراتژیک است . در ثانی شعار تغییر اوباما و اظهار ارادت ایشان به ایران در تمامی اظهاراتش با این شرط است که ایران نیز در رفتارش تجدید نظر کند
تا زمانی که ما به کارهای خود ادامه دهیم، و تغییراتی در رویه ی اموراتمان ایجاد نکنیم، هیچگاه تغییری در سیاست های ایالات متحده نیز ایجاد نمی شود. چطور هرچه امریکایی ها ادعا می کنند، دروغ و کذب است و هر چه ما از آمریکا رو می کنیم درست و صحیح است؟؟؟
مر گ بر امریکا و اوباما
این همان سیاست هویج و چماق آمریکا است.باید خیلی منطقی بود.تا کنون رییس جمهور جدید آمریکا رفتارهای مثبتی نشان داده و بهتر در این است که ما هم توازن را برقرار کنیم. یک لبخند و چهره خوب نشان دادن الفبای دیپلماسی است که مسئولان باید آن را به خوبی بدانندو ضرری هم ندارد. طبیعی است که وقتی کسی احساس می کند که در برابر رفتار و گفتار محترمانه(ولو ظاهری) برخوردی سرد یا انتقادی ببیند در نهایت برای حفظ اعتبار و پرستیژ کشورش هم که شده ناگزیر از واکنش تند خواهد شد. این جانب عقیده دارم که هر دو طرف با رعایت ملاحظات امنیت و منافع ملی متقابل باید تغییر در رفتار و نگرش خود را بپذیرند.
به همان علت که اطلاعات دریافتی ما از آمریکا ، دولتمردان آن، روابط آنان ، سیاست و .... از ناحیه دوستانمان است و احتمال کاملا صححیح نبودن آن میرود ، اطلاعاتی که به آمریکایی ها می رسد از ناحیه همفکران آنان است و تصمیمات گرفته شده در یک فضای خاص می باشد (مثل خود ما). نباید انتظار داشت که بدون مذاکره و نزدیکی و دور زدن این عوامل مخرب نتیجه ای بهتر از اینگونه اقدامات گرفت.
دستش درد نکنه!!!!!!!!!!!!؟
چون مامیتوانیم بهتر پای خود بایستیم
۱۹ فروردین ۱۳۸۸ ۱۲:۴۸

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.