English
دوشنبه، ۱۶ تیر ۱۳۹۹, ۰۷:۰۵
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

مصرف آب تهران 4 درصد کاهش یافت

مصرف آب تهران 4 درصد کاهش یافت
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهر تهران با بیان اینکه استانداردهای مصرف آب در دنیا بسته به جمعیت و مولفه های دیگر متفاوت است گفت:با توجه نامگذاری الگوی اصلاح مصرف برای سال جاری آمارها حاکی از کاهش مصرف آب در شهر تهران نسبت به سال گذشته به میزان 3.92 درصد می دهد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از فارس ، حسین نیازآذری اظهار داشت:مصرف آب تهران روز گذشته دو میلیون و 529 هزار و 934 متر مکعب بود که نسبت به مدت مشابه سال قبل 3.92 درصد کاهش نشان می دهد و خوشبختانه مردم از هم اکنون و از ابتدای سال جاری موضوع اصلاح الگوی مصرف را جدی گرفته اند.
وی در پاسخ به اینکه آیا مصرف آب تهران با استانداردهای جهانی فاصله دارد یا خیر اظهار داشت:تعیین استاندارد مصرف آب بستگی به جمعیت و سایر مولفه ها دارد چرا که برخی کشورها در حال حاضر آب شرب را از آب سایر مصارف جدا کرده اند بنابراین نمی توان گفت که مصرف آب تهران نسبت به استانداردهای جهانی بالا و یا پایین است.

*بازسازی 700 کیلومتر از شبکه آبرسانی تهران تا پایان امسال

نیازآذری در خصوص بازسازی شبکه آبرسانی تهران گفت:شبکه آبرسانی تهران به طول 9 هزار و 400 کیلومتر طی 5 سال گذشته دو بار نشت یابی شده است که نتیجه بر این شد که 700 کیلومتر از این میزان شبکه نیازمند بازسازی و نوسازی است.
وی با تاکید بر اینکه اتمام نوسازی 700 کیلومتر شبکه آب تهران به معنای اصلاح تمام شبکه نیست افزود:بر اساس برنامه چهار ساله توسعه نوسازی 700 کیلومتر از شبکه آبرسانی تهران از سال 85 آغاز شد و قرار است تا پایان امسال این نوسازی به پایان برسد.

فارس
۱۹ فروردین ۱۳۸۸ ۱۶:۱۸

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.