English
چهارشنبه، ۲ بهمن ۱۳۹۸, ۱۶:۰۰
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

برنامه ریزی وزارت نیرو برای تامین مطمئن برق در تابستان امسال

برنامه ریزی وزارت نیرو برای تامین مطمئن برق در تابستان امسال
"محمد بهزاد" با بیان آنکه پیش بینی می شود میزان مصرف برق در پیک تابستان آینده با 8/6 درصد رشد به 40 هزار و 286 مگاوات برسد، افزود:‌ براساس برنامه‌ریزی انجام شده قرار است در تابستان امسال 34 هزار و 920 مگاوات از نیروگاه های حرارتی و 2951 مگاوات از نیروگاه های جدید برق تولید شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از ایرنا،مدیرعامل شرکت توانیر گفت: با توجه به اینکه به فرموده مقام معظم رهبری امسال سال اصلاح الگوی مصرف نامگذاری شده است بهترین فرصت برای روابط عمومی‌ها به وجود آمده تا کارایی و اثربخشی خود را به نمایش بگذارند.
بهزاد سپس اظهار داشت:‌ متوسط رشد سالانه مصرف برق در ایران در سال 2008 به کمتر از 6 درصد رسید و با برنامه‌ریزی های صورت گرفته، قرار است پیک مصرف شبکه در سال 88 با سال 86 برابر باشد.
مدیرعامل شرکت توانیر در عین حال خاطرنشان ساخت: تامین 2 هزار مگاوات نیروگاه قبل از اوج مصرف سال جاری بدون صرف هزینه و تنها از طریق اصلاح الگوی مصرف، برعهده روابط ‌عمومی های صنعت برق گذاشته شده است.
بهزاد در ادامه افزود: بحث اصلاح الگوی مصرف در وزارت نیرو بسیار برجسته‌تر از سایر بخش ها است و براین اساس لازم است در خصوص اصلاح الگوی مصرف سه اقدام اساسی تشویق
مشترکان کم‌مصرف و محدود کردن مشترکان پرمصرف، تعیین تعرفه‌های جدید برق و تهیه برنامه اصلاح الگوی مصرف در مجموعه صنعت برق انجام شود.
وی تصریح کرد: این اقدام ها علاوه بر زمان‌بر بودن، نیاز به برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری زیاد دارد.

ایرنا
۲۴ فروردین ۱۳۸۸ ۱۹:۰۲

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.