English
شنبه، ۱۴ تیر ۱۳۹۹, ۰۷:۴۷
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

وزیربازرگانی دستورداد: تدوین بسته ویژه اصلاح الگوی مصرف در بخش بازرگانی

وزیربازرگانی دستورداد:
تدوین بسته ویژه اصلاح الگوی مصرف در بخش بازرگانی
مدیرکل دفتر مطالعات اقتصادی و برنامه ریزی وزارت بازرگانی از دستور وزیر بازرگانی برای تهیه چارچوبهای اصلاح الگوی مصرف در این بخش خبر داد و گفت: نتایج بررسیهای همه جانبه در قالب بسته سیاستی گنجانده خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از خبرگزاری  مهر، با اشاره به دستور وزیر بازرگانی برای بررسی و تهیه چارچوبهای مرتبط با جنبه های مختلف اصلاح الگوی مصرف گفت: براساس دستور وزیر، در صورت نیاز پیش نویس مقررات و قوانین مورد نیاز در این زمینه تدوین خواهد شد.

مدیرکل دفتر مطالعات اقتصادی و برنامه ریزی معاونت برنامه ریزی و امور اقتصادی وزارت بازرگانی افزود: دستور مسعود میرکاظمی، بررسی همه جوانب اصلاح الگوی مصرف است تا سیاستها، راهبردها و بسته سیاستی مورد نیاز تدوین شود.

وی با اشاره به گستردگی حوزه مصرف تصریح کرد: تاکید وزیر بازرگانی تنها به جنبه های الگوی مصرف در کالا و خدمات نهایی محدود نمی شود بلکه این اصلاح باید از دو جنبه تخصیص بهینه منابع و قرار گرفتن آن در مسیر تولید کارآمد مورد توجه قرار گیرد؛ به این معنا که هم مصرف نهاده های تولیدی و هم اصلاح مصرف در کالاها و خدمات نهایی مورد توجه قرار گیرد.

به گفته فقیه نصیری، در این رابطه باید الگوی بهینه مصرف در تمامی زمینه ها استخراج شود و بهترین مقدار مصرف، ترکیب محصولات و مقدار مورد نیاز محصول در کشور به صورت بهینه، مشخص شود اما در نهایت تمامی این سیاستگذاریها باید به مصرف منطقی ختم شود.

وی تاکید کرد: وقتی هدف مشخص باشد، قطعا سیاستها مشخص و ابزارهای مختلف برای اجرای سیاستها فراهم می شود.

فقیه نصیری گفت: معاونت برنامه ریزی و امور اقتصادی وزارت بازرگانی وظیفه تدوین چارچوبهای اولیه در این زمینه را به عهده دارد، ولی طراحی و اجرای نهایی تنها به عهده این معاونت نیست و قطعا تمامی زیرمجموعه های این وزارتخانه در این باره اظهار نظر و همکاری می کنند

خبرگزاری مهر
۲۵ فروردین ۱۳۸۸ ۱۱:۴۱

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.