English
شنبه، ۲۱ تیر ۱۳۹۹, ۰۸:۲۵
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

سناتور آمریکایی: تحریم‌ها علیه ایران باید افزایش یابد.

سناتور آمریکایی: تحریم‌ها علیه ایران باید افزایش یابد.
یک روزنامه آمریکایی در گزارشی نوشت دو سناتور آمریکایی خواستار افزایش تحریم ها علیه شرکت‌های خارجی شدند که با ایران مبادلات بازرگانی دارند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از   فارس، روزنامه "واشنگتن تایمز دیلی " در گزارشی نوشت: "ایوان بایه " و "تام کوبرن " دو سناتور آمریکایی از دولت این کشور خواستند به گونه‌ای عمل کند تا هزینه تجارت با ایران برای شرکت‌های خارجی افزایش یابد.
این روزنامه آمریکایی به نقل ازبایه، سناتور دمکرات ایالت "ایندیانا " ادامه داد: در حالیکه تحریم‌های آمریکا علیه موسسات مالی ایران اعمال می‌شود اما بزرگترین نقطه آسیب پذیر ایران وابستگی این کشور به واردات فرآورده‌های نفتی است، بنابراین شرکت‌های انرژی خارجی که بنزین و بقیه فرآورده های نفتی را به ایران می فروشند و همچنین شرکت های بیمه‌ای که تانکرهای حمل سوخت به ایران را بیمه می‌کنند باید جریمه شوند.
واشنگتن تایمز دیلی در ادامه به نقل از این سناتور آمریکایی مدعی شد که اگر به ایران اجازه دهیم به مسیر خود ادامه دهد یک روز صبح که از خواب بیدار می شویم خواهیم دید که آنها به تسلیحات هسته ای دست یافته اند.
این نشریه آمریکایی افزود: "کوبرن " سناتور جمهوریخواه ایالت "اوکلاهما " با نظر سناتور بایه موافق است. کوبرن معتقد است گفت‌وگوها کاری را انجام نخواهد داد و باید به نتیجه رسید و راه هایی وجود دارد تا عرصه را برای ایران تنگ کرد. آنها تنها 30 درصد از بنزین مورد نیاز خود را تولید می‌کنند و هم اکنون برخی از همپیمانان آمریکا همچنان فراورده‌های پالایشگاهی مورد نیاز ایران را تامین می‌کنند.
واشنگتن تایمز دیلی همچنین نوشت: بایه تاکید کرد که کاخ سفید باید فشارها علیه کشورهایی نظیر روسیه، چین و برخی کشورهای اروپایی که با ایران مبادلات تجاری دارند را افزایش دهد تا تحریم های اعمالی علیه ایران نتیجه بخش باشد.
این در حالی مطرح می‌شود که بر اساس نظر کارشناسان تحریم‌های ایران باعث شده است این کشور در زمینه علم و فناوری پیشرفت‌های چشمگیری کرده و عملا تحریم‌ها را بی اثر کند.

فارس
۲۵ فروردین ۱۳۸۸ ۱۲:۰۳

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.