English
شنبه، ۱۴ تیر ۱۳۹۹, ۰۶:۰۵
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

پیش نویس طرح اصلاح الگوی مصرف سوخت مراحل نهایی را طی می‌کند.

پیش نویس طرح اصلاح الگوی مصرف سوخت مراحل نهایی را طی می‌کند.
رئیس ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور با اشاره به جزئیات طرح اصلاح الگوی مصرف سوخت کشور گفت: پیش‌نویس این طرح مراحل نهائی خود را در ستاد طی می‌کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به  نقل از فارس، محمد رویانیان اظهار داشت: ستاد در حال تهیه طرحی برای اصلاح الگوی مصرف سوخت بوده که پیش‌نویس آن در حال نهایی شدن است و پس از تدوین، توسط نمایندگان ویژه رئیس جمهور بررسی نهایی و پس از تصویب، ابلاغ خواهد شد.
وی افزود: این طرح ناظر بر اصلاح الگوی مصرف سوخت و اقدامات مرتبط با آن در خصوص میزان مصرف سوخت، نحوه مصرف و مدیریت بر آن توسط مردم، دستگاه‌های دولتی و وزارتخانه‌های مربوطه است.
به گفته وی، یکی از اهداف مهم این طرح، مدیریت نحوه مصرف سوخت در کشور و تغییر الگوی مصرف کنونی می‌باشد.
رئیس ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور یادآور شد: بخش دیگر این طرح، تغییر میزان مصرف در حوزه حمل و نقل است که ناظر بر استفاده از حمل و نقل عمومی و توسعه آن، ارتقای مدیریت و کیفی سازی مدیریت حمل و نقل و تغییر در آن در راستای استفاده از الگوهایی که بتواند حمل و نقل عمومی را کاراتر و به بهره وری بیشتر برساند، می‌باشد.
به گفته وی، این الگوها در چارچوب طرح مذکور، تعریف شده و اقدامات مرتبط با آن تعریف و تعیین می‌شود.
رویانیان افزود: محور سوم طرح ناظر بر اتلاف عمر مردم در ترافیک و تصادفات و خسارات ناشی از آن است. در این سه بخش اقدام به برنامه‌ریزی خواهیم کرد که بسیاری از ارگانها نظیر وزارت نفت، صنایع، صنعت خودروسازی، مدیریت شهری و مدیریت ناوگان حمل و نقل عمومی در جهت استفاده بهینه از سوخت دخیل خواهند بود.
وی یادآور شد: یکی دیگر از نکات مهم در این زمینه فرهنگ سازی است که برای آن نیز برنامه ریزی شده است. اینها کلیات طرح بودند که به صورت ریزتر مورد بررسی قرار می‌گیرد و راهکارهای اجرایی ارائه می‌شود.
به گفته وی، ابزارهای مورد استفاده در این طرح، بیشتر ابزارهای غیرقیمتی است؛ البته ابزارهای قیمتی نیز مدنظر است چرا که ما به دنبال بهینه‌سازی وضعیت موجود و اصلاح الگوی مصرف هستیم. البته اقدامات غیرنفتی نیز هزینه داشته و بدون هزینه نیست.
رویانیان گفت: تهیه بلیط الکترونیکی برای اتوبوسها و مترو و مجهزشدن تاکسیها و مسافربرها به GPS به منظور سنجش عملکرد و پیمایش آنها از جمله این اقدامات غیرنفتی است که البته هزینه چندانی ندارد اما دستاوردهای بزرگی به همراه دارد. 

فارس
۲۵ فروردین ۱۳۸۸ ۱۲:۲۸

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.