English
پنج شنبه، ۲۶ تیر ۱۳۹۹, ۲۱:۳۷
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

عزم همگانی حوزه آموزش عالی در اصلاح الگوی مصرف

عزم همگانی حوزه آموزش عالی در اصلاح الگوی مصرف
وزیرعلوم، تحقیقات و فنآوری گفت: رعایت اصلاح الگوی مصرف در حوزه آموزش عالی همکاری دستگاه ها را می طلبد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از موج ،مهدی زاهدی اظهار داشت: فرمایشات مقام معظم رهبری فراگیر بوده به این معنا که ایشان تمامی دستگاه های اجرایی را مورد خطاب قرار دادند، بنابراین بخشی از آن به وزارت علوم و بخشی دیگر به سایر دستگاه ها برمی گردد و در خیلی ازموارد به مسائل بین دستگاهی مربوط می شود.
وی افزود: صرفه جویی در انرژی یا بهینه سازی سوخت، بهینه سازی نیروگاه ها و بهینه سازی استفاده از انرژی خورشیدی و این ها موارد بین دستگاهی بوده که تنها متعلق به وزارت علوم نیست.
وزیرعلوم، تحقیقات و فنآوری با اشاره به فعالیت های وزارتخانه در جهت اصلاح الگوی مصرف تصریح کرد: در وزارت علوم ما کارهای متعددی را می توانیم انجام دهیم و ابعاد مختلف را از جهت اقتصادی، حقوقی، فرهنگی و تأثیرات اجتماعی آن را بررسی کرده و به تمامی معاونت ها اعلام کنیم.
وی عنوان کرد: در حوزه های پژوهش و فنآوری نیاز است تا برای اصلاح بسیاری از زیرساخت ها و ساختارهای موجود بتوانیم در کمیسیون دانش شورای علم و تحقیقات و فنآوری فعال شویم و ضمن این که این مسائل را خوب شناسایی کنیم و برای حل آن ها، راه حل های مناسب انتخاب کنیم.
زاهدی اظهار داشت: در استفاده از انرژی خورشیدی سلول های خورشیدی، بازدهی لازم را ندارند و نیاز است که ارتقاء پیدا کنند و برای ارتقاء آن باید یک همکاری بین دستگاهی یعنی چند وزارتخانه باهم بیایند و کمک کنند تا این پروژه را تعریف کنند و به نتیجه برسانند.
وی عنوان کرد: شورای عالی علوم، تحقیقات و فنآوری که کمیسیون دانش و دبیرخانه اش در وزارت علوم است، می تواند جای مناسبی برای اجرای پروژه ها باشد.
وزیرعلوم، تحقیقات و فنآوری با اشاره به سازو کارهای مورد نیاز برای رعایت اصلاح الگوی مصرف در وزارتخانه گفت: ساز و کارها را به دو صورت دنبال می کنیم، اول آن که به معاونت فرهنگی مأموریت دادیم تا مسائلی که مربوط به وزارت علوم، دانشگاه و مؤسسات وابسته به وزارت علوم است دنبال کند.
وی خاطرنشان کرد:مأموریت دیگری هم به معاونت پژوهشی دادیم تا فعالیت ها را در شورای عالی علوم، تحقیقات و فنآوری دنبال کنند و در آنجا براساس هر نیازی، پروژه خاص خود را تعریف کرده و عمل کنند

موج
۲۶ فروردین ۱۳۸۸ ۰۴:۱۱

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.