English
پنج شنبه، ۱۲ تیر ۱۳۹۹, ۱۷:۱۰
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

جهرمی:اصلاح الگوی مصرف چراغ راهنما برای تحقق توسعه و پیشرفت کشور است

جهرمی:اصلاح الگوی مصرف چراغ راهنما برای تحقق توسعه و پیشرفت کشور است
وزیر کار و امور اجتماعی گفت: اصلاح الگوی مصرف، چراغ راهنما و تذکری برای همه آحاد جامعه برای تحقق توسعه و پیشرفت کشور است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از ایرنا ،"سیدمحمد جهرمی" عصر سه شنبه در گردهمایی آموزشی، تخصصی مرکز نوسازی، تحول اداری و بودجه که در محل مجموعه فرهنگی-ورزشی وزارت کار برگزار شد، افزود: صرفه جویی درست مصرف کردن و پرهیز از ضایع کردن کالا است.
وی اظهار داشت: ضروری است الگوی مصرف جامعه اصلاح شود. اصلاح الگوی مصرف نه تنها موضوعی در زمینه امور اقتصادی است بلکه مسائل فرهنگی و اجتماعی را شامل می شود.
وی تصریح کرد: بهینه مصرف کردن باید در مصرف انرژی، آب، خاک و سرمایه انجام شود و به همراه این موارد جلوگیری از اتلاف زمان، موضوع بسیار مهمی است. برخی از انرژی ها تجدیدپذیر نیست و در صورتی که بهینه مصرف نشود دیگر چیزی جایگزین آن نخواهد شد.
وی تاکید کرد: در صورتی که بتوانیم مصرف بی رویه ذخایر آب را در بخش کشاورزی مهار کنیم به طور یقین می توان 50 درصد صرفه جویی در مسائل کشاورزی را به ثمر رساند.
وزیر کار یادآور شد: مدیریت هدایت نقدینگی، موضوعی مهم است که این مهم مورد توجه نظام کشور است.
جهرمی یادآور شد: سرمایه گذاری در کشور باید منطبق با برنامه ریزی باشد. همچنین منابع بانکی باید به درستی هزینه شود.
به گفته وی، در صورتی که بخواهیم شهر تهران را کوچکتر کنیم نباید نیمی از سرمایه گذاری ها در این شهر انجام شود. به طور یقین سرمایه گذاری در این شهر منجر به جذب مهاجران بیشتری خواهد شد.
جهرمی تصریح کرد: متاسفانه بودجه ریزی در کشور بر مبنای هدف نیست. برخی از بودجه ها براساس موضوعی است و هدف آن مشخص نیست.
وی در ادامه افزود: بیشتر کشورهای جهان از بودجه ریزی عملیاتی نیز گذشته اند و وارد فازهای جدیدی شده اند. بودجه نویسی در بیشتر کشورهای جهان بر مبنای صفر است. هر طرح عمرانی هر سال باید ارزیابی مجدد شود.
به گفته وزیر کار، بودجه نویسی بر مبنای صفر به گونه ای است که موضوع باید از نو ارزیابی شود. راهکارهای رسیدن به هدف ها را باید سالانه مشخص کرد و براساس استراتژی ها، برنامه مشخصی داشته باشیم.
وی ادامه داد: متاسفانه برخی از طرح ها با تاخیر در کشور انجام می شود که هزینه بالایی را به اقتصاد کشور تحمیل می کند.
وی معتقد است: در صورتی که صرفه جویی در تمام ابعاد صورت گیرد به طور یقین سطح زندگی مردم ارتقا می یابد و آنها می توانند با افزایش درآمد سطح زندگی خود را در جنبه های مختلف ارتقا دهند.
وزیر کار گفت: در برخی از کشورهای توسعه یافته زمانی که یک واحد پول سرمایه گذاری می کنند دو واحد برداشت می شود اما این مهم در ایران، تحقق نمی یابد.
جهرمی در این گردهمایی یکروزه گفت: در صورتی که بتوان یک درصد در تمام زمینه ها صرفه جویی کرد می توان تولید ناخالص داخلی را به 2 هزار و 700 میلیارد تومان ارتقا داد و در صورتی که بتوان این صرفه جویی را به 10 درصد رساند، تولید ناخالص داخلی افزایش چشمگیری می یابد.
وی در پایان یادآور شد: متاسفانه بودجه نویسی در کشور براساس برنامه ریزی صورت نمی گیرد و این عدم برنامه ریزی، دشواری های بی شماری را به اقتصاد کشور تحمیل خواهد کرد.

ایرنا
۲۶ فروردین ۱۳۸۸ ۱۱:۴۹

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.