English
جمعه، ۱۳ تیر ۱۳۹۹, ۰۳:۵۸
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

ایران با یک درصد جمعیت دنیا 9 درصد انرژی جهان را مصرف می‌کند

ایران با یک درصد جمعیت دنیا 9 درصد انرژی جهان را مصرف می‌کند
معاون منابع انسانی معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی ریاست جمهوری گفت: ایران با داشتن یک درصد جمعیت دنیا 9درصد انرژی جهان را مصرف می‌کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از فارس، سید احمد طباطبایی معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی ریاست جمهوری امروز در همایش مرکز نوسازی و تحول اداری وزارت کار و امور اجتماعی افزود: در حالی که ایران یک درصد جمعیت جهان را در خود جای داده است، 9 درصد انرژی جهان در کشور مصرف می‌شود و میزان مصرف انرژی در ایران 2 برابر چین و 4برابر هند است.
معاون منابع انسانی معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی ریاست جمهوری افزود: سرانه مصرف بنزین در ایران 11 لیتر در فرانسه 5/1 لیتر و کانادا 6/5 لیتر است.
وی افزود: 30 درصد مصرف روغن‌نباتی در کشور بیش از حد استاندارد است همچنین مصرف میوه در ایران 4 برابر میانگین مصرف میوه در جهان است که البته به گفته وزیر بهداشت این نسبت خوبی است و برای سلامتی مردم مفید است.
طباطبایی بیان داشت:‌ اگر یک درصد در مصرف سیگار صرفه‌جویی شود سالانه 70 میلیارد تومان صرفه‌جویی خواهد شد.
وی سرانه برخوداری مسکن در اروپا را 92 متر مربع، آمریکا 120 متر، کانادا 112 متر و در ایران 150 متر مربع ذکر کرد.
معاون منابع انسانی معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی ریاست جمهوری افزود: 8 هزار استاندارد تغذیه در دنیا وجود دارد که تنها 200 مورد آن در ایران وجود دارد.
طباطبایی افزود: در حالی که برای یک کار اداری مردم بین 25 تا 30 بار مراجعه می‌کنند می‌توان در یک مرحله مراجعه آن را انجام داد.
وی تصریح کرد:‌ یک ساعت کار کارگر فرانسوی معادل 50 ساعت کار کارگر در ایران است و بنابراین باید به سمت اصلاح فرهنگ کار و افزایش بهره‌وری حرکت کنیم.
طباطبایی با انتقاد از برخی موارد توسعه در مراکز کم جمعیت گفت: در حالی که برخی از شهرها فقط 5 روز از سال نیاز به گرمایش دارند اما متأسفانه لوله‌کشی گاز انجام شده و این کار صرفه اقتصادی ندارد. همچنین در برخی از شهرهای کوچک که نیاز به فرودگاه ندارد، احداث شده است.
معاون منابع انسانی معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی ریاست جمهوری اظهار داشت: همه ما باید قدر محیط زیست را بدانیم و هرجا که اسراف صورت می‌گیرد در واقع بخشی از محیط زیست در جایی دیگر از بین رفته است.
طباطبایی افزود: برخی افراد باغ‌های شمال را تخریب و با تغییر کاربری آن را به فروش می‌رسانند و استدلال آنها این است که اگر زمین با درخت باشد، متری 200 هزار تومان و اگر سوازنده شود متری چند میلیون تومان به فروش می‌رسد

فارس
۲۶ فروردین ۱۳۸۸ ۱۲:۱۹

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.