English
چهارشنبه، ۹ بهمن ۱۳۹۸, ۱۶:۴۹
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

استفاده ازایرانیان مقیم خارج برای سازندگی کشور/ واگذاری نیروگاهها و پالایشگاهها

استفاده ازایرانیان مقیم خارج برای سازندگی کشور/ واگذاری نیروگاهها و پالایشگاهها
وزیر اقتصاد در جمع ایرانیان مقیم خارج با بیان اینکه فرصت بسیار مناسبی برای سرمایه گذاری در ایران وجود دارد، گفت: هموطنان مقیم خارج از کشور با توجه به علاقمندی هایی که دارند با بهره گیری از دانش خود در برنامه های سازندگی کشور تلاش کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل ازمهر، سید شمس الدین حسینی سه شنبه شب در گردهمایی ایرانیان مقیم خارج در سالن اجلاس سران با بیان این مطلب افزود: بیش از هر چیز کشور نیازمند بهره مندی از خلاقیت و ابتکار و دانش ایرانیان مقیم خارج از کشور است. ایرانیان در هر کجای دنیا سرمایه کشور هستند و در هر جایی که سرمایه آنها به کار بیافتد ما احساس خوشبختی می کنیم اما فضای اقتصادی ایران نیز برای ایرانیان مقیم خارج باز است.    

وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به سیاستهای کلی اصل 44 قانون اساسی در جمع ایرانیان مقیم خارج از کشور گفت: دولت دیگر اجازه ندارد جز موارد معدودی فعالیت اقتصادی انجام دهد و باید به سمت وظایف حاکمیتی و نظارتی خود برود. در این راستا برنامه بلند خصوصی سازی یا واگذاری در دستور کار است.
وی با بیان اینکه یکصد میلیارد دلار نیازمند خصوصی سازی هستیم، افزود: تا کنون خصوصی سازی 40 میلیارد دلار محقق شده و 60 میلیارد دلار دیگر نیز در دستور کار است. واگذاری پست بانک، بانکهای تجارت و صادرات و بیمه های البرز، دانا و آسیا در دستور کار قرار گرفته است. همچنین نیروگاهها و پالایشگاهها در دستور کار واگذاری قرار گرفته اند.
حسینی با یادآوری اینکه ایران بر اساس سند چشم انداز 20 ساله نظام جمهوری اسلامی ایران باید به قدرت اول علمی، فناوری و اقتصادی منطقه آسیای جنوب غربی تبدیل شود، افزود: روزهای اولی که سند چشم انداز 20 ساله نظام ابلاغ شد برخی از همکاران به ویژه همکاران در دانشگاه نسبت به اهداف این سند اعلام تردید می کردند این اهداف را جاه طلبانه می دانستند.
وی ادامه داد: اگر در کشورمان یک مقدار عرض از مبدا را وسیع تر در نظر بگیریم، ایران در سالهای نه چندان دور قدرت اقتصادی جهان خواهد شد و هیچ دلیلی ندارد که فکر کنیم نمی توانیم جا پای پیشینیانمان بگذاریم لذا این هدف کاملا دست یافتنی است. اگر درخت اقتصاد ایران بار دانش بگیرد حتما اقتصاد جهانی را تحت تاثیر قرار خواهد داد.
وزیر امور اقتصادی و دارایی، پرتاب موفقیت آمیز ماهواره امید و کامل شدن چرخه سوخت هسته ای و ... را از نشانه های توفیقات کشور در عرصه علم و فناوری خواند و افزود: ایران در یک نقطه عطف علمی و فنی قرار گرفته و اگر موفق شویم دستاوردهای علمی و فنی را تجاری کنیم قطعا می توانیم به اهداف سند چشم انداز 20 ساله نظام دسترسی پیدا کنیم
مهر
۲۶ فروردین ۱۳۸۸ ۱۲:۰۰

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.