English
شنبه، ۱۴ تیر ۱۳۹۹, ۱۴:۵۳
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

65 درصد مشترکان الگوی مصرف را رعایت می کنند.

65 درصد مشترکان الگوی مصرف را رعایت می کنند.
معاون خدمات مشترکان و بازار برق شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ گفت: 65 درصد مشترکان، الگوی مصرف را رعایت می کنند، بنابراین به نظر می رسد الگوی فعلی مصرف برق معقول و دست یافتنی است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از مهر ،  امیر یاقوتی  گفت: چنانچه بتوان در زمان پیک مصرف، به جای قطع برق، مشترکان را محدود کرد و برق ضروری را در اختیار آنها گذاشت، قطعا می توان کشور را به خوبی در مواقع بحران برق هدایت و تامین نیاز کرد، اما تکنولوژی این امر در کشور باید وجود داشته باشد.

معاون خدمات مشترکان و بازار برق شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ افزود: الگوی مصرفی که هم اکنون در بخش خانگی و 12 صنعت انرژی بر کشور وجود دارد، مصارفی است که هم اکنون صورت می گیرد و معیار مناسبی و قابل دسترسی برای تمامی مشترکان است، این درحالی است که 65 درصد مشترکان به رعایت این الگو می پردازند.
وی اظهار داشت: بنابراین، آمارها نشانگر این است که الگوی مصرف برق از سوی مشترکان قابلیت پیاده سازی دارد و کمبودی احساس نمی شود که مشترکی بخواهد بیش از آن مصرف کند.
یاقوتی تصریح کرد: برای تعیین الگوی مصرف در صنایع بزرگی مثل سیمان و فولاد، الگوریتمهایی وجود دارد که مشخص می کند وضعیت این صنایع چگونه است و الگوها باید چطور تعیین شود، ضمن اینکه اگر قرار بر انجام اصلاحاتی در این الگو باشد باید مقایسه ای صورت گیرد که دنیا به ازای هر واحد اینچنینی، به چه میزان مصرف می کند و حتی در مناطق سردسیر و گرمسیر دنیا، الگوی مصارف خانگی و صنعتی به چه صورت تعیین شده است.
وی گفت: شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ نیز در راستای بهینه سازی مصارف، به بوجود آوردن شرایط بهینه برای لوازم و تجهیزات خانگی پرداخته و طرحهایی برای روشنایی بهینه معابر مشخص کرده است تا بتوان مسیر مصرف بهینه برق را در کشور طی کرد.
وی اظهار داشت: اینکه چه الگویی مصرف بهینه را نشان می دهد، سئوال ساده ای نیست؛ بلکه یک فرآیند اصلاحی است، چراکه اثرات بهره وری به گونه ای است که هرچقدر که راجع به آن برنامه ریزی و عمل شود، قطعا بازهم فرصت صرفه جویی وجود خواهد داشت.
یاقوتی با تاکید بر ضرورتهای اصلاح الگوی مصرف در تهران گفت: به نظر می رسد برای اصلاح الگوی مصرف باید ابتدا شیوه درست مصرف کردن را به مردم آموخت و این نکته را در میان جامعه به درستی بیان کرد که صرفه جویی به معنای استفاده صحیح از همه منابع و مصارف است.
معاون خدمات مشترکان و بازار برق شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ افزود: در این راستا شرکت در نظر دارد زمینه های استفاده بهینه در مصارف برق را در تهران بوجود آورد و به نوعی دانایی مردم را در زمینه مصرف بهینه برق در جامعه به بهترین نحو افزایش دهد
مهر
۲۷ فروردین ۱۳۸۸ ۲۲:۱۶

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.