English
یکشنبه، ۲۲ تیر ۱۳۹۹, ۱۵:۰۳
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

روش های سنتی آبیاری باعث اتلاف منابع آبی است

روش های سنتی آبیاری باعث اتلاف منابع آبی است
وزیر نیرو با اشاره به لزوم تغییر روشهای آبیاری کشاورزی به سمت مکانیزه شدن گفت: استفاده از روشهای سنتی در کشاورزی باعث اتلاف منابع آبی است.

 به گزارش  پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از ایسکانیوز ،"سید پرویز فتاح "با بیا این مطلب افزود: در حال حاضر از 130 میلیارد مترمکعب آب موجود سالیانه در کشور 100 میلیارد مترمکعب استفاده می شود و تنها 30 میلیارد مترمکعب ذخیره سازی برای آینده می شود.

وی با اشاره به سهم عمده بخش کشاورزی در مصرف آب تصریح کرد: در استان کرمان با توجه به خشکسالی های پیاپی استفاده از روشهای سنتی کشاورزی در واقع جفا به منابع آبی است و هزینه بیشتر از درآمد کشاورزی می باشد.
 
فتاح گفت: در استان کرمان منابع تجدید پذیر آب حدود هفت میلیارد مترمکعب است که اگر در مصرف این میزان آب درست مدیریت شود مشکلی در زمینه منابع آبی نخواهد بود.
وزیر نیرو افزود: مطالعه انتقال حوزه به حوزه آب در کرمان درحال انجام و بررسی است و با توجه به حساسیت های موجود طرح سنگینی است که در حال پیگیری می باشد.
فتاح عنوان کرد: در حال حاضر با توجه به منابع آب مطلوب موجود در کرمان باید با صرفه جویی مصرف آب را در کرمان مدیریت کرد.
 
وی با اشاره به شبکه برق کرمان گفت: حلقه برق 400 کیلو ولت برق در کرمان در حال تکمیل شدن است و تا دو سال آینده این حلقه کامل خواهد شد.

فتاح با اشاره به احداث پست های برق 400 کیلو ولت در کرمان افزود: با احداث 6 پست برق 400 کیلوولت در استان کرمان توسعه شبکه برق در کرمان به خوبی صورت خواهد پذیرفت.


 
ایسکانیوز
۲۷ فروردین ۱۳۸۸ ۲۲:۰۲

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.