English
پنج شنبه، ۱۹ تیر ۱۳۹۹, ۱۷:۵۹
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

آمادگی ایران جهت همکاری در ایجاد نظام عادلانه اقتصادی

آمادگی ایران جهت همکاری در ایجاد نظام عادلانه اقتصادی
معاون اول رئیس جمهور با بیان این که جمهوری اسلامی ایران، همواره عدالت خواهی را در سرلوحه تعاملات بین المللی خود قرار داده است، افزود: آمادگی داریم در ایجاد نظام عادلانه اقتصادی و مالی با تمام توان با جامعه بین المللی و جهانی همکاری کنیم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل ازاکو نیوز، "پرویز داوودی" در اجلاس "مجمع آسیایی گوااو" در چین افزود: هم اندیشی و تبادل نظر در خصوص مشکلات ذاتی نظام موجود اقتصاد جهانی که در آن انسان زدوده شده است تقویت شود و در معماری نوین مناسبات اقتصادی جهانی توزیع و تقارن مبادلات و منافع، جایگزین تمرکزگرایی در یک یا چند کشور محدود شود.
وی با بیان این که از ظرفیت ها و الگوهای جایگزین به ویژه الگوهای نظام اقتصاد اسلامی در حل مشکلات بحران جهانی استفاده شود افزود: نهادهای تجاری، پولی و مالی جهانی و بین المللی با رویکرد عدالت از جمله افزایش مشارکت و اطلاع نقش کشورهای در حال توسعه اصلاح شود.
داوودی همچنین افزود: در فرآیند توسعه همکاری های بین المللی، به قابلیت همکاری بین کشورهای آسیایی توجه و توسعه روابط مالی و در نهایت رواج مبادله با پول های آسیایی و حرکت به سمت پول واحد آسیایی را تقویت کنیم.
وی با بیان اینکه برگزاری اجلاس مجمع اقتصادی گوااو با توجه به تحولات جهانی مهم و با ارزش است افزود: موضوع آسیا و مدیریت ماورایی بحران از مهمترین موضوعاتی است که افزایش مشارکت کشورهای شرکت کننده را مفید و موثر می کند.
معاون اول رئیس جمهور گفت:‌ رشد بالای اقتصادی در دهه های اخیر در آسیا بیانگر آن است که آسیا توانسته است ، جایگاه شایسته در اقتصادی جهانی به دست آورد.
داوودی افزود: یکی از عوامل مهم پیدایش بحران مالی اقتصادی جهانی، تحمیل سیاست های بر خلاف اراده جامعه بین المللی است که به درستی به آن پرداخته نشده است.
وی گفت: اقدامات یک جانبه در کنترل و مدیریت ساز و کارهای مالی بین المللی، به راه انداختن جنگ و اشغالگری، اعمال تحریم ها و فشارهای اقتصادی آن هم با اراده یک کشور، نمونه بارز چنین سیاست هایی است.
معاون اول رئیس جمهور افزود: فقدان اخلاق و ارزش های فرهنگی در نظام سرمایه داری و مالی جهان، نقش بهره و ابزارهای مشتقه مالی در استقلال نسبی بازارهای پولی و مالی از بازارهای حقیقی و اعتماد بیش از حد به نظام سرمایه داری و بازارهای مالی و در نتیجه اعمال سیاست های مقررات زدایی در آن از دیگر عوامل پیدایش بحران کنونی در جهان است.
معاون اول رئیس جمهور گفت: در هم آمیختن مباحث سیاسی و اقتصادی به گونه ای که اگر برخوردهای حذفی یا تجدید کننده نظیر تحریم یا محرومیت، جایگزین روابط سالم تجاری و بازرگانی شود، تنها به ضرر تجارت بین الملل و تک تک اعضای جامعه بین المللی تمام می شود.
داوودی با بیان این که جمهوری اسلامی ایران، همواره عدالت خواهی را در سرلوحه تعاملات بین المللی خود قرار داده است، افزود: آمادگی داریم در ایجاد نظام عادلانه اقتصادی و مالی با تمام توان با جامعه بین المللی و جهانی همکاری کنیم
اکو نیوز
۲۹ فروردین ۱۳۸۸ ۱۴:۲۶

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.