English
شنبه، ۱۴ تیر ۱۳۹۹, ۰۷:۱۱
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

معاون وزیر نیرو: سد و نیروگاه گتوند یکی از افتخارات کشور است

معاون وزیر نیرو:
سد و نیروگاه گتوند یکی از افتخارات کشور است
معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا گفت: طرح سد و نیروگاه گتوند علیا یکی از افتخارات کشور است که انتظار می رود با تلاشی که مدیران طرح دارند هرچه سریعتر به پایان برسد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از ایرنا "محمد رضا عطار زاده" در سفر به استان خوزستان با اشاره به اهمیت طرح گتوند علیا و نقش موثر آن در افزایش ظرفیت های آب و برق کشور افزود: این سد به عنوان یکی از سدهای بزرگ ایران که دومین مخزن آبی کشور را دارا خواهد بود این اطمینان را به ما می دهد که با برنامه ریزی جامعتر طرح های آبیاری و کشاورزی را دنبال کنیم.
وی اضافه کرد: با بهره برداری از سد گتوند علیا گام بلندی برای استفاده از منابع آب کشور به خصوص در استان حاصلخیز خوزستان برداشته خواهد شد.
عطارزاده با اشاره به برنامه های وزارت نیرو در کنترل و استفاده بهینه از منابع آبی کشور اظهار داشت: سد گتوند علیا با ذخیره آبی در حدود 4/5 میلیارد متر مکعب نقش مهمی در کنترل سیلابها خواهد داشت و سیلاب هایی که سالها باعث ایجاد خسارت برای مردم منطقه بودند با وجود این سد کنترل می شوند.
معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا ادامه داد: ذخیره آبی این سد نیز که هم اکنون ارزش زیادی یافته می تواند کشور را در مقابل بحران هایی همچون خشکسالی و کم آبی ایمن کند.
وی، ضمن تقدیر از تلاش متخصصان و مسوولان طرح سد و نیروگاه گتوند علیا گفت: متخصصان ما روز به روز به خودکفایی بیشتری می رسند و تلاش آنها باعث می شود بتوانیم با توانمندی های خود کشور را به سوی آبادانی بیشتری به پیش ببریم

جام جم
۳۰ فروردین ۱۳۸۸ ۰۹:۲۱

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.