English
یکشنبه، ۲۲ تیر ۱۳۹۹, ۱۳:۲۲
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

معاون بهره‌برداری آب و فاضلاب خراسان جنوبی: توان تولید آب در خراسان جنوبی 1800 لیتر بر ثانیه است

معاون بهره‌برداری شرکت آب و فاضلاب خراسان جنوبی گفت: در حال حاضر کل توان آب در سطح شهرهای استان حدود 1800 لیتر بر ثانیه است

به نوشته روزنامه دنیای اقتصاد به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب خراسان جنوبی، مهدی‌ هاشمی‌مقدم با بیان اینکه آب تولیدی از منابع آب زیر زمینی استحصال می‌شود، افزود: 86 حلقه چاه در مدار بهره‌برداری قرار دارد.وی اظهار کرد: هم اکنون میزان متوسط مصرف سرانه آب با احتساب کل کاربری‌ها حدود 22لیتر در سطح استان است.وی خاطرنشان کرد: برای تامین آب در کوتاه مدت اقداماتی از جمله کف شکنی چاه‌های جدید در محدوده چاه‌های موجود در دستور کار قرار دارد.
معاون بهره‌برداری شرکت آب و فاضلاب خراسان جنوبی بیان کرد: با این اقدامات و حفر و تجهیز چاه‌های آب شرب در پنج شهر استان حدود 180 لیتر به توان تولید آب شهرهای استان اضافه خواهد شد.وی اضافه کرد: برخی از شهرها در شرایط سر به سر در تولید و مصرف آب هستند که توسعه منابع آب جدید در دستور کار شرکت‌های آب منطقه‌ای و آب و فاضلاب قرار دارد.
هاشمی مقدم با بیان اینکه برای تامین آب برخی از شهرهای استان نیاز به انجام مطالعات تامین آب از دشت‌های مجاور می‌باشد، افزود: تخصیص اعتبار ملی به این امر خصوصا در شهرهای فردوس، بیرجند، قاین، قهستان، آرین شهر، سرایان و شوسف از ضرورت برخوردار است.
وی خاطرنشان کرد: در شهرهای فردوس، قاین، سرایان، شوسف و آرین شهر به دلیل فقر منابع زیر زمینی آب، تولید و مصرف آب در نقطه سربه‌سر قرار دارد.
وی ادامه داد: در برخی از شهرها به دلیل اجرای طرح‌های آبرسانی از جمله نهبندان، خضری و سه قلعه تامین آب در کوتاه مدت به انجام رسیده است

دنیای اقتصاد
۳۰ فروردین ۱۳۸۸ ۱۵:۵۶

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.