English
سه شنبه، ۸ بهمن ۱۳۹۸, ۱۸:۱۱
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

5 پیشنهاد ایران برای حل بحران مالی در جهان

5 پیشنهاد ایران برای حل بحران مالی در جهان
معاون اول رئیس جمهور، برای همکاری با جامعه جهانی و حل بحران مالی به وجود آمده 5 پیشنهاد ارائه کرد
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از واحد مرکزی خبر، پرویز داوودی در اجلاس "مجمع آسیایی بوآئو" در چین افزود: هم اندیشی و تبادل نظر در خصوص مشکلات ذاتی نظام موجود اقتصاد جهانی که در آن انسان زدوده شده است تقویت شود و در معماری نوین مناسبات اقتصادی جهانی توزیع و تقارن مبادلات و منافع، جایگزین تمرکزگرایی در یک یا چند کشور محدود شود.

وی با بیان این که از ظرفیت ها و الگوهای جایگزین به ویژه الگوهای نظام اقتصاد اسلامی در حل مشکلات بحران جهانی استفاده شود افزود: نهادهای تجاری، پولی و مالی جهانی و بین المللی با رویکرد عدالت از جمله افزایش مشارکت و اطلاع نقش کشورهای در حال توسعه اصلاح شود.

داوودی همچنین افزود: در فرآیند توسعه همکاری های بین المللی، به قابلیت همکاری بین کشورهای آسیایی توجه و توسعه روابط مالی و در نهایت رواج مبادله با پول های آسیایی و حرکت به سمت پول واحد آسیایی را تقویت کنیم.

وی با بیان اینکه برگزاری اجلاس مجمع اقتصادی گوااو با توجه به تحولات جهانی مهم و با ارزش است افزود: موضوع آسیا و مدیریت ماورایی بحران از مهمترین موضوعاتی است که افزایش مشارکت کشورهای شرکت کننده را مفید و موثر می کند.

معاون اول رئیس جمهور گفت:‌ رشد بالای اقتصادی در دهه های اخیر در آسیا بیانگر آن است که آسیا توانسته است ، جایگاه شایسته در اقتصادی جهانی به دست آورد.

داوودی افزود: یکی از عوامل مهم پیدایش بحران مالی اقتصادی جهانی، تحمیل سیاست های بر خلاف اراده جامعه بین المللی است که به درستی به آن پرداخته نشده است.

وی گفت: اقدامات یک جانبه در کنترل و مدیریت ساز و کارهای مالی بین المللی، به راه انداختن جنگ و اشغالگری، اعمال تحریم ها و فشارهای اقتصادی آن هم با اراده یک کشور، نمونه بارز چنین سیاست هایی است.

معاون اول رئیس جمهور افزود: فقدان اخلاق و ارزش های فرهنگی در نظام سرمایه داری و مالی جهان، نقش بهره و ابزارهای مشتقه مالی در استقلال نسبی بازارهای پولی و مالی از بازارهای حقیقی و اعتماد بیش از حد به نظام سرمایه داری و بازارهای مالی و در نتیجه اعمال سیاست های مقررات زدایی در آن از دیگر عوامل پیدایش بحران کنونی در جهان است.

معاون اول رئیس جمهور گفت: در هم آمیختن مباحث سیاسی و اقتصادی به گونه ای که اگر برخوردهای حذفی یا تجدید کننده نظیر تحریم یا محرومیت، جایگزین روابط سالم تجاری و بازرگانی شود، تنها به ضرر تجارت بین الملل و تک تک اعضای جامعه بین المللی تمام می شود.

داوودی با بیان این که جمهوری اسلامی ایران، همواره عدالت خواهی را در سرلوحه تعاملات بین المللی خود قرار داده است، افزود: آمادگی داریم در ایجاد نظام عادلانه اقتصادی و مالی با تمام توان با جامعه بین المللی و جهانی همکاری کنیم.
معاون اول رئیس جمهور در ادامه نشست خبرى با رسانه هاى  گروهى جهان در چین گفت : کشورهاى آسیایى مى توانند زمینه هاى لازم را براى ایجاد بازار و پول مشترک آسیایى فراهم کنند وپیامدهاى بحران هاى جهانى را کاهش دهند.
داوودى درپاسخ به خبرنگار دیگرى از شین هوا درباره اهمیت اقتصاد اسلامى گفت: امروز کشورهاى مختلف خواهان همکارى هستند و ایران نیز به عنوان چهارمین سهامدار بانک توسعه اسلامى تجارب و دستاوردهاى خود در اختیار کشورها قرار مى دهد.
معاون اول رییس جمهور در حاشیه مجمع اقتصادى آسیا«بوآئو» با رئیس جمهور پاکستان و نخست وزیران چین و ویتنام دیدار و گفتگو کرد.
قاى داودى تا ساعاتى دیگر ، بوآئو چین را به مقصد تهران ترک  مى کند. 
واحد مرکزی خبر
۳۰ فروردین ۱۳۸۸ ۱۵:۲۱

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.