English
چهارشنبه، ۲۵ تیر ۱۳۹۹, ۰۶:۴۴
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

اصلاح الگوی مصرف بدون دولت الکترونیک معنی ندارد .

اصلاح الگوی مصرف بدون دولت الکترونیک معنی ندارد .
مدیرعامل شرکت مخابرات ایران، اصلاح الگوی مصرف را بدون اجرای برنامه ی دولت الکترونیک بی معنی خواند و گفت: استفاده از بسترهای ارتباطی الکترونیکی موجب کاهش هزینه در بخش های مختلف می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از ایرنا ،"صابر فیضی" اظهار داشت: تا پایان برنامه چهارم توسعه، برنامه "دولت الکترونیک" باید در کشور محقق شود و یکی از اهداف مهم برنامه چهارم توسعه استفاده از فناوری اطلاعات در دستگاه های دولتی است.
وی افزود: شرکت مخابرات تمام تکالیف خود را برای استقرار دولت الکترونیک انجام داده و زیرساخت های کلی را ایجاد کرده به طوری که فقط از 30 درصد بستر فراهم شده، استفاده می شود و 70 درصد ظرفیت ایجاد شده، در زمان حاضر خالی است.
فیضی با اشاره به اینکه استفاده از بسترهای ارتباطی موجب کاهش هزینه خانوارها و دستگاه ها می شود، افزود: هم اکنون تمام سازمان ها به شبکه ارتباط الکترونیکی وصل هستند، ولی از این شبکه استفاده نمی کنند.
گفتنی است فناوری اطلاعات در ایران براساس اسناد موجود و از جمله سند ملی توسعه فناوری اطلاعات برنامه چهارم توسعه کشور، به حوزه های کاربردی و حوزه های زیرساختی تقسیم شده است که در حوزه های کاربردی، "دولت الکترونیکی"، "سلامت الکترونیکی" ، "آموزش الکترونیکی"، "تجارت الکترونیکی(کسب و کار الکترونیکی)" و"بانکداری الکترونیکی" تعریف شده است.

** تعیین تعرفه اینترکانکشن مخابرات با ایرانسل براساس استاندارد جهانی مخابرات
مدیرعامل شرکت مخابرات ایران در مورد تغییر تعرفه اتصال متقابل مخابرات با ایرانسل (اینترکانکشن) گفت: در این مورد مذاکراتی با مسئولان ایرانسل داشتیم که در صورت توافق نهایی، این تعرفه بزودی از حالت دستوری پروانه خارج و براساس استاندارد سازمان جهانی مخابرات تعیین خواهد شد.
فیضی افزود: از آنجا که همواره ترافیک از سمت مخابرات به ایرانسل بیشتر است، شرکت مخابرات مبلغی را باید به ایرانسل بپردازد.
گفتنی است براساس پروانه صادره برای اپراتور دوم (ایرانسل) 9 ماه پس از آغاز به کار این اپراتور، باید تفاهمی میان مخابرات و ایرانسل برسر تعرفه اتصال متقابل ایجاد می شد که به ازای هر دقیقه تماس از مشترک تلفن ثابت به ایرانسل 80 ریال هزینه به ایرانسل و حدود 350ریال به مخابرات و بالعکس تعلق می گیرد؛ در همین حال به ازای هر دقیقه تماس مشترک از همراه اول به ایرانسل و بالعکس به صورت برابر 350 ریال برای دو اپراتور محاسبه خواهد شد که هنوز این مسئله مورد توافق دو طرف قرار نگرفته است.

** از طرح تحقیق و تفحص مجلس در مخابرات استقبال می کنیم
مدیرعامل شرکت مخابرات در مورد طرح تحقیق و تفحص مجلس از شرکت مخابرات گفت: نظارت حق مجلس است و تا زمانی که این بازرسی ها نباشد، ابهامات از بین نمی رود، ضن آنکه نقطه ضعف دستگاه ها نیز در این بازرسی ها مشخص می شود.
فیضی افزود: شرکت مخابرات آماده همکاری با نمایندگان کمیته تحقیق و تفحص است و محلی نیز در شرکت برای استقرار نمایندگان این کمیته تهیه شده است.
وی اظهار داشت: پیش از این و در سال 82 نیز مجلس طرح تحقیق و تفحص از شرکت مخابرات را تصویب کرده بود که تیر ماه سال 87 ، گزارش این طرح آماده شد ولی نتیجه ی مشخصی نداشت.

ایرنا
۳۱ فروردین ۱۳۸۸ ۰۹:۵۵

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.