English
جمعه، ۲۰ تیر ۱۳۹۹, ۲۰:۴۵
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

برنامه های انجمن بهینه سازی مصرف انرژی در سال اصلاح الگوی مصرف

برنامه های انجمن بهینه سازی مصرف انرژی در سال اصلاح الگوی مصرف
انجمن بهینه سازی مصرف انرژی ایران در راستای ترویج اصلاح الگوی مصرف کمیته های آموزشی متعددی جهت فرهنگ سازی در مدارس ، دانشگاهها ، مراکز علمی و اماکن عمومی ایجاد خواهد کرد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به  نقل از انجمن بهینه سازی مصرف انرژی ، "حمیدرضا محبی" با بیان اینکه بیانات مقام معظم رهبری در سال جاری تحول شگرفی را در تمام بخشها به ویژه بهینه سازی مصرف انرژی ایجاد خواهد کرد، افزود: این انجمن نیز تلاش خواهد کرد تا همچون گذشته نقش موثری را در این حوزه ایفا کرده و با بهره گیری از رهنمودهای رهبر انقلاب در سال جاری از تمام ابزارهای موجود به بهترین شکل استفاده کند.

دبیر انجمن بهینه سازی مصرف انرژی ایران خاطر نشان کرد: انجمن بهینه سازی مصرف انرژی ایران در راستای ترویج اصلاح الگوی مصرف کمیته های آموزشی متعددی جهت فرهنگ سازی در مدارس ، دانشگاهها ، مراکز علمی و اماکن عمومی ایجاد خواهد کرد.
وی با بیان اینکه برنامه اصلی این انجمن تأثیر گذاری مستقیم در سطح خانواده های ایرانی است افزود: با توجه به اینکه بیشترین اتلاف انرژی کشور مربوط بخش خانگی است از طریق ارتباط ارگانیک با سازمان های مردم نهاد مانند شهرداری ها این هدف را پیگیری خواهیم کرد.
محبی تصریح کرد: این تشکل از هم اکنون رایزنی های خود برای حضور و مشارکت در تصمیم سازی های مرتبط با تدوین سیاست های اصلاح الگوی مصرف به ویژه در حوزه انرژی را آغاز کرده است.
وی با بیان اینکه ایران با مصرف روزانه 420 میلیون بیشتر انواع انرژی در ردیف سیزدهمین کشور پر مصرف انرژی جهان قرارداد، افزود: درخواست صریح این انجمن پرداخت یارانه انجام اصلاحات بهینه سازی مصرف انرژی در بخش ساختمان و صنعت از محل حذف یارانه های مستقیم سوخت است.
دبیر انجمن بهینه سازی مصرف انرژی ایران گفت: چنانچه این یارانه ها به مدت دو سال در اختیار بخش خصوصی قرارگیرد علاوه بر تحقق اهداف بهینه سازی مصرف انرژی اهداف مثبت دیگری مانند سرمایه گذاری هوشمند از سوی مردم ، بازگشت سرمایه ها از محل حذف یارانه ها به چرخه تولید و اصلاح قیمت انرژی از محل مابهالتفاوت مصرف انرژی و گام نهادن در مسیر صادرات را محقق خواهد کرد.
محبی افزود: متأسفانه در شرایط فعلی در ایران با جمعیت حدود 70 میلیون نفر معادل بیش از یک میلیارد نفر انرژی مصرف می شود که بیشترین میزان اتلاف انرژی مربوط به بخش ساختمان است و به عبارتی می توان گفت هزینه مصرف انرژی کشور معادل دو برابر بودجه سالیانه است.
وی گفت: انجمن بهینه سازی مصرف انرژی ایران با حضور فعال بخش خصوصی و بهره مندی از کارشناسان و متخصصین خبره در حوزه بهینه سازی توانایی معرفی شیوه ها و تکنیک های نوین اصلاح الگوی معرف را دارا است و تلاش می کند تا همگام با بخش دولتی نقش موثری را در این حوزه ایفا می کند.
دبیر انجمن بهینه سازی مصرف انرژی ایران اظهار داشت: حرکت مثبتی از جانب اتاق بازرگانی نیز با مشارکت سازمانها و ارگانهای دولتی با کمک نخبگان حوزه انرژی در قالب ایجاد حرکت اقتصادی مدنی "پویش توسعه سبز" آغاز شده که در جهت تحقق رهنمودهای مقام معظم رهبری است که و تلاش می کنیم بتوانیم با هماهنگی حوزه های مختلف سیاست گذاری انرژی گامهای بلندی برداشته شود.
انجمن بهینه سازی مصرف انرژی
۳۱ فروردین ۱۳۸۸ ۱۰:۲۷

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.