English
جمعه، ۱۳ تیر ۱۳۹۹, ۱۷:۲۴
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

طرح راهکارهای عملیاتی اصلاح الگوی مصرف آب و برق

طرح راهکارهای عملیاتی اصلاح الگوی مصرف آب و برق
راهکارهای عملیاتی اصلاح الگوی مصرف آب وبرق درگردهمایی بزرگ مدیران صنعت آب وبرق مازندران وگلستان مورد تاکید قرار گرفت .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از  وزارت نیرو ، در این گردهمایی که با حضور مدیر عامل شرکت های آب وبرق مازندران و گلستان ، معاونان ، اعضای هیات مدیره و مدیران ستادی و شهرستانی این شرکت ها در محل شرکت آب منطقه ای مازندران برگزار شد .
 تعدادی از مدیران عامل ضمن تشریح گزارش عملکرد شرکت خود برنامه های سال جاری را ارایه و بر فعال تر شدن شورای انسجام بخشی در شهرستان ها و اجرای اصلاح الگوی مصرف در بخش آب و برق تاکید کردند.
در این جلسه عزیزا... واحد مدیرعامل آب منطقه ای مازندران میانگین با رندگی سالانه استان را 700 میلی متر ، حجم ریزش را 2/15 میلیارد متر مکعب و حجم آبدهی رودخانه های استان 9/4 میلیارد متر مکعب اعلام کرد و افزود : 47 درصد آب سطحی دررودخانه های غرب استان جریان دارد درحالی که 85 درصد از اراضی دربخش مرکزی وشرق استان می باشد که این امر نیازمند مدیریت خاص در بخش تامین و توزیع آب بخصوص در بخش کشاورزی است .
وی در ادامه با اشاره به برخورداری استان از چهار هزار و 200 کیلومتر رودخانه از آنها به عنوان شبکه های اصلی آبیاری زهکشی استان یاد کرد و گفت : به لحاظ اینکه تعدد رودخانه ها در مازندران بسیار زیاد بوده و در مجاورت هریک از آنها تعدادی آبادی و خانه وجود دارند نیازمند حفاظت ویژه از آن هستیم که این امر با کمک سایر دستگاهها از جمله مجموعه آب و برق باید انجام گیرد.
واحد میزان مصارف آب دراستان حدود 5/3 میلیارد متر مکعب اعلام کرد وافزود : از این مقدار سالانه 82 درصد آن دربخش کشاورزی ، 10 درصد شرب ،2/2 درصد خدمات و 5/1 درصد دربخش صنعت مورد بهره برداری قرار می گیرد لذا با توجه به تاکید مقام معظم رهبری درخصوص اصلاح الگوی مصرف باید توجه ویژه به این بخش بویژه کاهش واصلاح الگوی مصرف آب دربخش کشاورزی انجام گیرد .
مدیر عامل آب منطقه ای مازندران گفت : تعداد سدهای مهم دردست مطالعه و اجرای استان را 6 سد بر شمرد که با بهره برداری از آنها حدود 40 درصد از منابع آب سطحی استان به ظرفیت حدود 2 میلیارد متر مکعب تنظیم و کنترل می شود.
وی درپایان میزان سرمایه گذاری در بخش آب طی دهه 80 را حدود 497 میلیارد تومان اعلام کرد وافزود بخش عمده آن یعنی 185 میلیارد تومان مربوط به اعتبارات سال جاری است که درمقایسه با سال قبل رشدی حدود 100 درصد داشته است

وزارت نیرو
۳۱ فروردین ۱۳۸۸ ۱۱:۵۱

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.