English
شنبه، ۲۱ تیر ۱۳۹۹, ۰۸:۵۸
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

بحران آب در غزه و کرانه باختری واقعا شدید و جدی است

بحران آب در غزه و کرانه باختری واقعا شدید و جدی است
بانک جهانی طی گزارشی بی سابقه تاکید کرد که کمبود آب فلسطینیان واقعا جدی و خطرناک است و در مقابل بیشتر منابع طبیعی در دست اسرائیل قرار دارد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از خبرگزاری فرانسه، بانک جهانی طی گزارشی که امروز منتشر شد اعلام کرد، کمبود آب فلسطینیان "بسیار وخیم" شده و علت این امر نیز محدودیت های اسرائیل و سوء مدیریت خود فلسطینیان است.
خبرگزاری فرانسه در ادامه می افزاید:" براساس گزارش بی سابقه بانک جهانی، منابع کمیاب آب بین مناطق اشغالی کرانه باختری و منطقه محاصره شده غزه طوری تقسیم شده که بخش عمده ای از آن در اختیار اسرائیل قرار گرفته است."
در بخش دیگری از این گزارش تاکید شده که تقسیم بندی فعلی آب در این منطقه براساس قوانین 1995 "اسلو" صورت می گیرد لذا سهم فلسطینیان از آن کمترین میزان ممکن است.
این گزارش که «ارزیابی محدودیت ها در توسعه رشد آب فلسطینیان» نامیده شده می افزاید، محدودیت دسترسی به منابع طبیعی مانع از رشد اقتصاد فلسطینیان نیز شده است.
در این گزارش همچنین آمده که به خاطر نامتوازن بودن قدرت، ظرفیت و اطلاعات موجود در بین طرفین، قوانین و شیوه های ناقص و موقت، به طور سیستماتیک اثر خود را گذاشته و محدودیت های سختی علیه توسعه منابع آب فلسطینیان، قوانین مربوط به آن و سوء مدیریت آب را باعث شده است.
به علاوه این که، از سال 2000 تا کنون ادامه این روند و محدودیت ها و ترکیبی از موانع گوناگون فیزیکی و ...بیش از پیش باعث شده فلسطینیان نتوانند به منابع آب، توسعه زیرساختارها و فعالیت های رفاهی دسترسی داشته باشند.
نکته جالب توجه در گزارش بانک جهانی این است که این گزارش پس از مقصر اعلام کردن رژیم صهیونیستی در بوجود آمدن این وضعیت اسف بار، فلسطینیان را نیز بی گناه عنوان نمی کند.
این گزارش در پایان این گونه نتیجه گیری می کند که "بحران های انسانی مربوط به آب واقعا در غزه و برخی قسمت های کرانه باختری شدید و جدی است. بیشتر منابع در دست اسرائیلی هاست

فرانسه
۳۱ فروردین ۱۳۸۸ ۱۱:۵۰

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.