English
دوشنبه، ۵ خرداد ۱۳۹۹, ۰۳:۰۹
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

رشد 60 درصدی ارسال اظهارنامه های الکترونیکی مالیات بر ارزش افزوده

رشد 60 درصدی ارسال اظهارنامه های الکترونیکی مالیات بر ارزش افزوده
رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور، از رشد 60 درصدی ارسال اظهارنامه های الکترونیکی مالیات بر ارزش افزوده مرحله دوم اجرا،‌ تا پایان 30 فروردین ماه خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از  ایرنا، "علی اکبر عرب مازار" در آخرین روز از مهلت تسلیم اظهارنامه های مؤدیان مالیات بر ارزش افزوده در محل معاونت مالیات بر ارزش افزوده این سازمان، با اشاره به اتمام مهلت تسلیم این اظهارنامه ها که به منظور تسهیل امور مؤدیان تا پایان فروردین
ماه تمدید شده بود، گفت:‌ آمارها حاکی از آن است که وصولی اظهارنامه های مالیات بر ارزش افزوده در دوره دوم (تا 30 فروردین ماه) در مقایسه با دوره اول (پایان دی ماه) از رشد 15درصدی برخوردار بوده است.
وی با اشاره به استقبال مؤدیان مالیاتی از ارسال الکترونیکی اظهارنامه های مالیات بر ارزش افزوده، اظهار داشت: ارسال اظهارنامه های الکترونیکی مالیات برارزش افزوده، در مقایسه با دوره اول 60 درصد رشد و تسلیم اظهارنامه های دستی نیز 20 درصد رشد را نشان می دهد.
رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور افزود: مهلت تسلیم اظهارنامه های مالیات بر ارزش افزوده برای افرادی که نمی خواهند مشمول جرایم خاص شوند مجددا تمدید نمی شود.
وی با بیان اینکه سازمان امور مالیاتی کشور تلاش می کند مشکلات و موانع موجود را رفع کرده و با امکانات بیشتری به مردم خدمت رسانی کند،‌ گفت: هم اکنون برنامه های آموزشی و آماده سازی به منظور استقرار کامل قانون مالیات بر ارزش افزوده در حال اجراست که پس از پایان این مراحل و در آینده ای نزدیک سایر فعالان اقتصادی که شامل مشمولین بند ب و ج ماده 96 قانون مالیات های مستقیم هستند به نظام مالیات بر ارزش افزوده خواهند پیوست.

ایرنا
۱ اردیبهشت ۱۳۸۸ ۰۹:۱۱

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.